129271
10:59 10.052022

Те, що рятує життя: в Ужгороді проводять безкоштовне навчання з надання домедичної допомоги

Життя 2931

Надання першої медичної допомоги (ПМД) в умовах сьогодення – надзвичайно важлива річ. Такий досвід може врятувати життя.

Курси з надання домедичної допомоги нині активно проводять в Ужгороді волонтери та інструктори Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Так, днями на медичному факультеті УжНУ зібрали чимало охочих мешканців та гостей міста для того, аби коротко розповісти й показати їм, як діяти в тих чи інших екстрених випадках. Фахівці навчали надавати першу допомогу при кровотечах, ранах і травмах.

Спосіб викладання був дуже простим і доступним. Тож буквально за кілька годин майстер-класу можна було легко опанувати як теорію, так і практику.

– Я лікар-інтерн, працюю на кафедрі сімейної медицини, – розповідає Андрій Колесник. – З перших днів війни ми навчаємо волонтерів, як надавати першу долікарську допомогу. Відтак почали проводити безкоштовні майстер-класи для всіх бажаючих. Щотижня анонсуємо про заняття на різні теми з надання першої медичної допомоги. Теми відмежовані, тому щоразу можуть приходити нові люди. Загалом програма ґрунтується на основі стандартного 12-годинного курсу з наданняПМД від Червоного Хреста.

Ми переконані, що не тільки медичний працівник може надавати першу медичну (долікарську) допомогу потерпілому, але й кожна людина повинна мати відповідні навички, тож треба цього навчатися, розповідає інтрукторка з надання ПМД Товариства Червоного Хреста України Майя Новкович.

– Стандартну програму курсу ми поділили на окремі майстер-класи. Це робиться для того, щоб кожен прийшов на той, який його більше цікавить. Ми приділяємо велике значення практиці, аби в екстреній ситуації спрацювала м’язова пам’ять, – розповідає інструкторка. – На наші майстер-класи приходить багато внутрішньо переміщених осіб. У нинішній ситуації люди усвідомили, наскільки важливо вміти надати ПМД. Загалом від початку війни ми допомогли набути відповідних навичок кільком сотням людей.

Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана ПМД у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджає розвиток важких ускладнень.

Зважаючи на події, які нині відбуваються в Україні, кожному громадянину варто взяти участь у цих курсах. Принаймні так думають люди, які відвідали майстер-класи з надання ПМД.

– Я давно хотіла отримати достовірні знання, як правильно надавати першу медичну долікарську допомогу. Але ніколи не було часу, не було можливостей. Як тільки я побачила оголошення, то вирішила скористатися цим шансом, – розповідає харківчанка Марина. – Тут можна почути актуальну інформацію за новими протоколами, як надавати ПМД. Я вважаю, що це потрібно не тільки під час війни, але й повсякчас. Думаю, це необхідно всім людям. Тому я сьогодні тут.

Дійсно, питання домедичної допомоги нині на порядку денному. Зараз українці переживають тривогу і невпевненість, тому знання про надання першої допомоги дають певне заспокоєння, що ми зможемо в екстреній ситуації допомогти собі і своїм близьким.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині сталася пожежа в житловому будинку
16:27
У межах програми «Прихисток» 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги. ВІДЕО
16:09
Закарпатгаз повідомляє про зміни у законодавстві стосовно замовленої потужності
15:48
На Мукачівщині у колодязі виявили тіло людини
15:26
В Ужгороді відбувся всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь ̶ потенціал відновлення України»
15:01
Читачам Закарпатської обласної дитячої бібліотеки нагадали правила дорожнього руху
14:41
В Ужгороді загорівся автомобіль «ЗАЗ-1102»
14:24
З 1 червня на Закарпатті діятиме заборона на вилов раків
14:15
Бактеріальний опік плодових: у Держпродспоживслужбі Закарпаття розповіли про способи поширення та методи боротьби
14:06
На Закарпатті судитимуть організовану групу за розповсюдження заборонених психотропів по Україні
13:53
Всі новини
Головне