128768
22:07 29.042022

В рамках програми «Угорщина допомагає» Мукачівській греко-католицькій єпархії подарували мікроавтобус. Відео

Життя 10052

За ініціативи уповноваженого з питань розвитку та співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям, Іштвана Грежі, на Закарпатті розпочато організацію низки нових проєктів щодо надання допомоги вимушеним переселенцям.

Дана місія здійснюється в рамках гуманітарної програми уряду Угорщини «Hungary Helps» («Угорщина допомагає») через ТзОВ «Террареклам». Завдяки підтримці Угорщини ТзОВ «Террареклам» розробила та започаткувала у Закарпатті низку програм.  

Так, у програму «Споживок» залучено сім підприємців-рестораторів, збережено 72 робочих місць, роздано 55 тисяч порцій теплої їжі у 24 населених пунктах. Щодо програми «Питна вода», то 34 тисячі пляшок (1,5 л) води передано до двох ОВА України і 55 тисяч пляшок, в рамках програми «Споживок»,  для забезпечення переселенців. У програмах «Соціальний хліб» та «Макаронні вироби» закуплено 25 тонн борошна і 5 тонн макаронних виробів.

Усі програми мають подвійну мету: перша – це гуманітарна місія, тобто допомога вимушеним переселенцям на території Закарпаття, друга –підтримка підприємств та збереження робочих місць.

І зараз, в рамках програми «Угорщина допомагає» Мукачівській греко-католицькій єпархії передано мікроавтобус, який використовуватимуть для забезпечення потреб вимушених переселенців. Урочисто передав транспортний засіб Трістан Азбей, держсекретар Угорщини, відповідальний за реалізацію програми гуманітарної  допомоги «Hungary Helps».

«Я з величезним співчуттям слухав історії про те, як зараз живуть вимушені переселенці, особливо хворі та літні люди. Тому уряд Угорщини підтримує важливу місію Мукачівської греко-католицької єпархії, яка щодня допомагає людям, що опинилися у скрутній ситуації. Ми щиро вдячні та високо цінуємо вклад священнослужителів у такий складний час. Хай Бог вас благословить!», – наголосив держсекретар.

Крім того, Трістан Азбей розповів, що в рамках програми «Угорщина допомагає» до України було направлено гуманітарну допомогу на понад 2 млрд форинтів. Також Угорщина підтримала реалізацію численних програм для внутрішніх вимушених переселенців, які оселилися на Закарпатті.

Важливо, що в рамках «Hungary Helps» започатковують ще два напрямки – забезпечення продуктами харчування українців, що постраждали від війни та надання великої партії медичних препаратів на сотні мільйонів форинтів.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Від початку війни до закарпатських медиків звернулося понад 85 тисяч ВПО
19:19
У Місійному центрі «Агапе» села Попово забезпечують житлом та харчуванням вимушено переміщених осіб. ВІДЕО
16:24
У першому півріччі 2022 року Закарпатська митниця видала понад 4 тисячі сертифікатів EUR.1
15:57
Ужгородські музиканти перемогли на міжнародному конкурсі
15:44
У Закарпатті до зведеного бюджету перераховано понад 5,8 млрд грн податків
15:26
Цьогоріч на Закарпатті майже 13 тисяч дітей підуть до першого класу
15:08
У Рахові вручили випускникам свідоцтва про закінчення школи
14:54
Минайці з користю готуються до нового сезону
14:45
Реформатська церква відправила чергову партію гуманітарної допомоги до Харківської області. ВІДЕО
14:33
Закарпатські пункти прихистку переселенців отримали картоплю від реформатської церкви. ВІДЕО
14:08
Всі новини
Головне