128572
15:35 27.042022

У Закарпатті на базі ОВА запрацював Ситуаційно-аналітичний центр

Життя 3564

Сьогодні, 27 квітня, у стінах Закарпатської ОВА відбулася презентація новоствореного Ситуаційно-аналітичного центру.

На самому початку заходу було зазначено, що це «сучасна унікальна та високотехнологічна цифрова платформа, яка дозволяє отримувати інформацію щодо можливих загроз, аналізувати ризики й гарантувати оперативне реагування правоохоронних органів, військових формувань, екстрених служб та інших суб’єктів забезпечення оборони і безпеки на території області».

За словами голови Закарпатської ОВА Віктора Микити, який разом із своїми підлеглими і презентував вищезгаданий Центр, впроваджена сьогодні «система передбачає швидкий пошук і виявлення осіб з групи «ризику» та тих, хто може бути причетним до розвідувально-підривної та кримінальної діяльності на території області, методом фіксації й розпізнавання облич».

Тож, як зазначили у пресслужбі ОВА, для її повноцінного функціонування на всіх об’єктах критичної інфраструктури, основних транспортних артеріях, пунктах пропуску, місцях в’їзду та виїзду на території Закарпаття, а також вокзалах та станціях встановлюють високотехнологічні камери. Вони забезпечуватимуть збір даних про кожну особу чи транспортний засіб, котрі приїхали в область або просто рухаються транзитом.

Далі, згідно прийнятого алгоритму дій, вся інформація буде передаватися до Центру, де за допомогою спеціального модулю розпізнавання облич система автоматично ідентифікує людину. Зокрема, буде відбуватися автоматичне порівняння/аналіз обличчя людини із вже створеною та функціонуючою до цього електронною базою. Подібний процес чекає і на всі транспортні засоби, які будуть заїжджати чи вже перебувають у межах Закарпатської області.

«Водночас до цієї системи інтегрують загальнообласну систему «Безпечне Закарпаття» й інші системи відеоспостереження, перелік яких визначить ОВА. Це своєю чергою забезпечить надходження максимального обсягу аналітичних даних. Для ефективної роботи Ситуаційно-аналітичного центру ОВА створили Центр обробки даних», – зауважив Віктор Микита.

У ході презентації було також зазначено, що суттєво удосконалена система зберігання даних (СЗД) надасть  силовим структурам області (в тому числі Нацполіції, СБУ та ін.) набагато кращу у плані якості та деталізації можливість проводити відповідні роботи, в тому числі оперативні та контррозвідувальні заходи. Крім цього, запуск цього Центру став потужним інструментом у сфері контролю об’єктів критичної інфраструктури для військових формувань у зоні територіальної оборони Закарпаття. Водночас це дало можливість створити протоколи реагування на події та інциденти, повідомили у пресслужбі ОВА.

Таким чином, Ситуаційно-аналітичний центр буде допомагати у  оперативному управлінні та контролі в будь-якій складній та позаштатній ситуації на території області. А після взяття під нагляд та контроль усіх об’єктів критичної та загальної інфраструктури Закарпатської області керівники силових структур, які будуть допущені до системи (ЗСУ, СБУ, НПУ, ДСНС та ін.) зможуть створювати власні ситуаційні центри другого рівня, які дозволять отримати додаткові інструменти та суттєво прискорять швидкість реагування на події.

«Закарпатська обласна військова адміністрація однією з перших в Україні прийняла рішення про побудову системи управління інформаційною безпекою (СУІБ) для захисту інформаційних ресурсів у регіоні на період воєнного стану», – резюмував очільник Закарпатської ОВА.

Про технічні деталі та особливості функціонування впровадженої системи за допомогою наочних прикладів детально розповів заступник голови Закарпатської ОВА Ігор Шинкарюк. Також він торкнувся питання перспективи функціонування Центру у післявоєнний час.

Юрій КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне