127770
20:06 14.042022

В Ужгороді можна придбати писанки, кошти з яких передадуть 128-ій бригаді. Фото, відео

Життя 8844

Писанка – це маленьке диво, створене руками народу. З покоління в покоління українці передають унікальну традицію – розписувати писанки таємничими орнаментами, які несуть у собі прихований сенс.

Щороку, напередодні Великодня, в Ужгородському скансені проходить виставка «Світ писанки». Цьогоріч вона матиме благодійну мету – зібрані кошти від продажу писанок будуть передані на потреби 128-ої бригади.

Понад півтисячі писанок, виконаних у різній техніці, представлені у цьогорічній експозиції. 

– Ця виставка показує, що як би не було важко українцям, але разом ми – сила: із Заходу на Схід, із Півночі на Південь. Нині в одному виставковому залі ми маємо можливість спостерігати традиції писанкарства усієї України, – розповідає директор Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту Василь Коцан. – Експозиція постійно буде поповнюватися новими писанками. Тож майстри можуть ще долучитися цієї благодійної справи. Наразі тут представлено роботи тридцяти майстрів з різних регіонів України, а також Словаччини, Румунії, Болгарії. Наразі понад 200 писанок виставлені на продаж. Усі кошти будуть направлені нашим військовим. Виставка триватиме місяць до Міжнародного дня музеїв, який ми святкуватимемо 18 травня. 

Різнобарв’я технік вражає: від традиційних автентичних атрибутів Великодня до зліплених з кераміки, випалених з дерева, писанок з бісеру, мотанок, а також виконаних у техніці декупаж.

– Писанки виконані у різних техніках. Утім я би сказала, що все-таки переважає традиційна – воскова. Особливість закарпатської писанки у тому, що вона зберегла дуже багато архаїчних елементів. Як правило – це один візерунок на кольоровому тлі. Але як бачимо на виставці писанки з усієї України. Тому вони такі різноманітні, – розповіла Вікторія Симкович, завідувачка відділу експозиції та науково-дослідної роботи Закарпатського музею архітектури та побуту. 

Тож якщо ви хочете поєднати приємне з корисним, радимо завітати до Ужгородського скансену і придбати писанку. Адже кошти передадуть нашим Захисникам. 

Христина БІКЛЯН

Відео Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Мукачівський військовий госпіталь отримав медичне обладнання
21:20
Допомога людям з особливими потребами – у фокусі уваги керівництва області та міжнародних партнерів
20:45
Державний секретар МОН відвідав «Спільно Кемп» в Ужгороді
20:03
Зовнішня торгівля товарами у І півріччі 2022 року
19:55
Укрпошта та Пошта Польщі підписали меморандум про партнерство
19:19
В Ужгороді відбулася нарада щодо підготовки закладів освіти Закарпаття до нового навчального року в умовах воєнного стану. Фото
18:31
Послугами Закарпатської служби зайнятості з початку дії воєнного стану скористалися більше 14 тисяч громадян
16:31
На Хустщині суд за позовом прокуратури зобов’язав держпідприємство відшкодувати завдані незаконними рубками збитки
16:15
Юні ужгородські ватерполісти повернулися додому після тривалого закордонного збору
15:57
Відбувся розгляд техпаспортів вивісок у центрі Ужгорода
15:36
Всі новини
Головне