125528
14:54 11.032022

Угорська митниця оформляє гуманітарні вантажі для України за прискореною процедурою

Життя 1432

Національна податкова та митна служба Угорщини оформляє гуманітарні вантажі для України за прискореною процедурою.

Згідно з інформацією, опублікованою в новому розділі «Угорсько-український кордон» на офіційному сайті відомства, гуманітарні вантажі можуть містити загальнодоступні в Угорщині товари (медичні, соціальні, гігієнічні засоби, одяг тощо), які допоможуть в Україні людям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Метою відправлення не може бути комерційний продаж, додали у відомстві.

Наголошується також, що заборонений вивіз як гуманітарної допомоги засобів військового захисту, вогнепальної зброї та боєприпасів для цивільного використання, а також обладнання, яке є військовим виробом, але не становить небезпеки для життя (наприклад, бронежилети).

Вивіз таких засобів можливий лише після пред’явлення товарної декларації та дозволу, виданого офісом уряду. Додаткова інформація про подання заявки опублікована на сайті https://mkeh.gov.hu/haditechnika/hadikulker_2012/Teveng.

Зазначається, що гуманітарні вантажі можуть транспортувати або відправляти приватні особи, державні, муніципальні чи благодійні організації. Про вивіз необхідно заздалегідь заявляти незалежно від вартості та ваги вантажу.

Заяву про це можна подати усно в пункті перетину кордону працівникам митниці, але для прискорення процедури краще повідомити заздалегідь за телефоном +36/30-287-9203 у будні в робочі години або цілодобово на ел. адресу humanitarius@nav.gov.hu.

У заяві слід вказати дату прибуття вантажу в пункт пропуску, вид і кількість товару, а також назвати пункт пропуску.

Як інформує українська сторона, ввезення гуманітарних вантажів вимагає наявності двох документів: супроводжувального листа, де зазначаються відправник та отримувач, і детального переліку товарів, який вказується розбірливо та в зрозумілому вигляді.

MTI

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне