123916
14:30 6.022022

Україна та Угорщина домовилися про спільні екологічні проєкти

Життя 2022

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита на зустрічі з Урядовим уповноваженим, головою Урядової адміністрації Саболч-Сатмар-Березької області Іштваном Романом також порушили питання щодо засмічення приток річки Тиса.

«Сьогодні на усіх рівнях ми працюємо для отримання державного фінансування на екологічні проєкти, розробку громадами механізмів збору, переробки та утилізації твердих побутових відходів тощо.

Є перспективні ініціативи, які можуть бути реалізовані, зокрема за участі наших угорських партнерів», — зауважив очільник краю.

Під час обговорення Віктор Микита повідомив колегам, що нещодавно з робочою поїздкою перебував у Києві, де зустрівся з тимчасово виконуючим обов’язки Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Тоді було визначено, що Закарпаття у 2022 році отримає близько 300 млн грн на екологічні програми.

«Зокрема, кошти виділені на встановлення сучасної стаціонарної системи збору сміття з поверхні річки Тиса, яка буде автоматизована та технологічно пристосована саме для наших умов», — додав голова облдержадміністрації.

Своєю чергою Іштван Роман зазначив, що на території Саболч-Сатмар-Березької області уже функціонують такі системи. На контрольних точках збору розташовані мінізаводи, які переробляють цей пластик з перспективою його подальшого використання.

«Домовилися з колегою під час наступного візиту відвідати ці локації, аби ознайомитися з цією технологію та розглянути можливість її застосування на Закарпатті», — підкреслив Віктор Микита.

За його словами, це питання актуальне і для угорських партнерів. На зустрічі був також присутній Розінка Жолт Іллеш, директор Департаменту екології та охорони природи Урядової адміністрації Саболч-Сатмар-Березької області, який наголосив, що в них є спеціальні екологічні програми.

«Домовилися працювати разом у цьому напрямку. Готуємо пакет пропозицій для наступної зустрічі з угорськими колегами», — резюмував голова Закарпатської ОДА.

Про це повідомляє пресцентр Закарпатської ОДА.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне