123506
13:59 24.012022

У Берегові минулого року до Фахового коледжу ЗУІ вступила рекордна кількість студентів

Життя 3755

Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та Берегівська філія Центру професійного навчання ім. Еде Егана розпочали навчальний рік у новому приміщенні, адже у 2021 році інфраструктура вишу доповнилася ще однією будівлею. Ми розпитали в його директорки Катерини Шовш про зміни та результати роботи за минулий рік.

– Розкажіть про роботу Фахового коледжу протягом минулого року.

– Ми, педагоги, завжди оцінюємо роботу протягом навчального року, для нас початок нового року – це 1 вересня. 2021 календарний рік був дуже різноманітним. Із січня до липня чергувалися дистанційна та очна форми навчання. Щоправда, ця зміна вже не застала нас зненацька, ми були краще підготовлені до таких періодів, але все ж було важко, адже ми не могли планувати. Кожен план мали підготувати у двох варіантах, тому що ніколи не знали наперед, як довго триватиме контактне навчання в закладі, що зможемо реалізувати в реальному просторі. Проходження практики випускниками також було проблематичним, оскільки ефективність практичного навчання залежить від особистої присутності.

Наші викладачі мужньо долали перешкоди, докладали чималих зусиль для підтримки мотивації учнів. Стороннім може здаватися, що вчитель має набагато менше роботи під час дистанційного навчання, але практика доводить протилежне. Часто для підготовки до такого уроку потрібно виконати в п’ять разів більше роботи, ніж для звичайного. Наші співробітники і в ці періоди працювали дуже сумлінно. Вони досягли поставлених цілей, показали відмінний результат.

Після закінчення напруженого навчального року ми мали дуже успішний вступний період. Фаховий коледж поповнила рекордна кількість студентів: на 120 оголошених місць ми набрали 118 осіб.

Початок навчального року у вересні теж виявився сповненим хвилювань, адже протягом двох днів треба було переїхати в іншу будівлю. Цей виклик ми також успішно подолали, і зараз уже впевнено можу стверджувати, що ми повністю освоїлися в новому місці.

Навчальний рік розпочався очно. Педагоги та персонал закладу були вакциновані на сто відсотків, тож певний час нічого не заважало нашій роботі. Іноді якась група переходила на дистанційне навчання, але за потреби ми організовуємо та проводимо процес належним чином.

Відкриття навчального року відбулося в гарній, затишній атмосфері. Щоправда, урочистості довелося провести лише з першокурсниками, запросити батьків та інших студентів ми не змогли. Непросто, коли участь у певному заході може взяти тільки обмежена кількість студентів. Але правила стосуються всіх, тож під час проведення заходів маємо враховувати нашу мету, наші бажання та поточну епідемічну ситуацію.

Студенти ставилися до цього перемінного періоду по-різному. Хтось не міг дочекатися особистих зустрічей, очного навчання, іншим (щоправда, таких значно менше) подобалося дистанційне, декому вдалося навіть покращити успішність.

– Які зміни в роботі фахового коледжу приніс переїзд у нову будівлю? Які можливості відкриває нове середовище з точки зору якості освіти?

– Після дуже оперативного заселення ми швидко освоїлися в новій будівлі з чудовими просторими приміщеннями, світлими, теплими класами та сучасним спортзалом. До речі, і в стінах інституту, структурним підрозділом якого є фаховий коледж, були створені дуже гарні умови для наших студентів. Просто ми переросли свій «дошкільний вік». З кожним роком у нас дедалі більше студентів, і ми зможемо збільшувати кількість груп у Центрі професійного навчання ім. Еде Егана, для цього потрібно було створити більше місця та простору.

Серед переваг нової локації й те, що кожне відділення має свою окрему частину будівлі та власний офіс профільних комісій. Не бракує класних приміщень, є можливість обладнати спеціалізовані кабінети.

Маємо простору вчительську, де можна спокійно попрацювати. Можемо користуватися власним спортивним залом у будь-який час, що дає можливість складати більш гнучкий розклад уроків. Крім того, наші студенти займаються в різних спортивних секціях, вивчають народні та бальні танці. Новобудова – це комплекс, до якого входить і гуртожиток.

Заклад розташований у середовищі цілком європейського зразка. Звісно, ​​якісна освіта вимагає також самовідданої праці викладачів та бажання студентів. Без цього це просто будівля.

– Розкажіть коротко про спеціальності, які можна обрати для навчання, а також кількість студентів та викладачів.

– До нашого фахового коледжу вступають після закінчення 9-го класу. Навчання проводиться за п’ятьма спеціальностями: дошкільна освіта, соціальна робота, бухгалтерський облік та аудит, туризм, прикладна математика. Зараз ми працюємо над запровадженням навчання за спеціальністю «Учитель початкових класів». Сподіваюся, задумане вдасться реалізувати вже з наступного навчального року. Навчання за всіма спеціальностями триває чотири роки: протягом двох із них здобувається середня освіта, а потім відбувається професійна підготовка.

Наразі на чотирьох курсах навчаються загалом 344 студенти. Якісну освіту з відповідною професійною підготовкою надають 52 педагоги.

У Центрі професійного навчання ім. Еде Егана 78 студентів. Вони опановують спеціальності: кухар, кондитер, медична сестра загального профілю, дипломований технік, реабілітолог (фізіотерапевт), перукар, автомеханік.

Вступати можна після здобуття середньої освіти. Професійне та практичне навчання забезпечується спільно з навчальними закладами-партнерами в Угорщині. Наступного року хочемо розширити перелік спеціальностей, зокрема запровадимо такі, як «Косметолог» та «Стоматологічний асистент». Запрошуємо бажаючих на навчання. Наш тел.: +380684354471 або електронна адреса beregszasz.szakkepzo@gmail.com.

– Як карантинні обмеження, спричинені епідемією коронавірусу, вплинули на роботу фахового коледжу цього року?

– Як я вже казала, це дуже ускладнило нашу діяльність. І не тільки у зв’язку зі збільшенням обсягу роботи, але й через досягнення результатів. Адже 14–16-річні підлітки ще не такі свідомі, як студенти вишів. Ця вікова група здобуває середню освіту, проходить першу практику, складає фаховий іспит, тож знання та досвід, отримані під час очного навчання, дуже важливі. Зірвалися наші плани щодо проведення різних позакласних заходів, професійних екскурсій, практичних занять. Ми впоралися із поставленими перед нами завданнями, але було б краще, якби не доводилося шукати альтернативні рішення в майбутньому.

Маємо всі необхідні технічні засоби для безперебійного навчання в онлайн-форматі, які використовуємо в разі необхідності.

– Які плани маєте на другу половину 2021/2022 навчального року?

– Реалізувати всі задумані заходи, усі навчальні плани, усі стажування. Співробітники нашого коледжу пройдуть курси з підвищення кваліфікації, щоб виконати поставлені завдання ще краще. Кожен випускник отримає заслужений диплом, який буде вручений особисто. Проведемо успішну вступну кампанію й почнемо наступний навчальний рік ще з більшою кількістю планів, студентів та енергії.

Крістіан Копінцу/Kopinczu Krisztián/Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині сталася пожежа в житловому будинку
16:27
У межах програми «Прихисток» 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги. ВІДЕО
16:09
Закарпатгаз повідомляє про зміни у законодавстві стосовно замовленої потужності
15:48
На Мукачівщині у колодязі виявили тіло людини
15:26
В Ужгороді відбувся всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь ̶ потенціал відновлення України»
15:01
Читачам Закарпатської обласної дитячої бібліотеки нагадали правила дорожнього руху
14:41
В Ужгороді загорівся автомобіль «ЗАЗ-1102»
14:24
З 1 червня на Закарпатті діятиме заборона на вилов раків
14:15
Бактеріальний опік плодових: у Держпродспоживслужбі Закарпаття розповіли про способи поширення та методи боротьби
14:06
На Закарпатті судитимуть організовану групу за розповсюдження заборонених психотропів по Україні
13:53
Всі новини
Головне