123468
08:53 23.012022

В Берегові відбулася виставка замків і храмів-фортець Карпатського басейну

Життя 2905

Томаш Потьок, художник із Дебрецена, за підтримки Угорської академії мистецтв зобразив на своїх полотнах 50 монументальних замків і храмів-фортець Карпатського басейну. На сьогодні його картини були представлені на 11 виставкових майданчиках у цьому регіоні. Наразі 20 полотен Томаша Потьока експонуються в стінах Генерального консульства Угорщини в Берегові.

Виставку, присвячену Дню угорської культури, відкрив виконувач обов’язків Генерального консула Угорщини в м. Берегові Мігай Андраш Беке. Він, зокрема, повідомив, що наступним містом, де буде представлена ця унікальна експозиція, стане словацьке Комарно.

Меценат серії виставок, представник міністерства людських ресурсів Угорщини, уповноважений міністра, відповідальний за угорсько-українські відносини, Аттіла Петнегазі повідомив, що художник намалював 50 замків та храмів-фортець із різних куточків Карпатського басейну. За його словами, митець через свою зайнятість, на жаль, немає можливості бути присутнім на відкритті виставки.

Уповноважений міністра, котрий має акторську освіту, під час виступу з нагоди Дня угорської культури, зокрема, продекламував вірш «Гімн» Ференца Келчеї.

«Так само, як Хустський та інші замки є знаковими хранителями нашої національної ідентичності, так і закарпатську, зокрема берегівську, угорську громаду можна вважати хранителькою нашої культури. Сьогодні дуже важливо підкреслити єдність нашої культури. За останні сто років Закарпаття значно посприяло збагаченню загальнонаціонального угорського мистецтва та культури, у Берегові й нині приділяють особливу увагу освіті та культурі. Ми вдячні тим, хто бере активну участь у збереженні наших традицій. […] Замки сьогодні вже не виконують своєї захисної функції, але вони нагадують про нашу ідентичність, наше тисячолітнє минуле та нашу єдність. Сподіваюся, ця святкова подія й ця виставка також допоможуть зміцнити наше відчуття єдності», – сказав Аттіла Петнегазі.

Як зазначалося на відкритті експозиції, художник Томаш Потьок народився в 1971 році. У 1995-му закінчив Угорський університет образотворчих мистецтв, є членом Національної спілки художників Угорщини й Асоціації угорських художників образотворчого та прикладного мистецтва. У 2019 році виграв стипендію Угорської академії мистецтв. Зображаючи об’єкти попередніх епох, максимально зберігає їхні основні елементи й передає традиційні цінності. Його мистецтво одночасно і класичне, і сучасне, і позачасове. У його роботах простежуються певна ліричність, колоритне відтворення краєвидів, форм будівель, гірських схилів, пейзажу.

Художник Аттіла Коприва, член Товариства угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса, високо оцінив ідею митця, який узявся намалювати укріплення Карпатського басейну, аби показати єдність угорців, що живуть у різних його куточках.

«У мистецтві важливі деталі. Ми можемо говорити про стилі, виразність чи враження, але знання та вміння криються в деталях, у тому, наскільки художник може проаналізувати композицію, єдність символів. […] Дивлячись на картини, я помічаю, як із певних менших елементів утворюються більш яскраві, різнобарвні зображення. З них митець скомпонував роботи, з яких вийшла дуже красива, єдина виставка», – зазначив художник.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Хустщині сталася пожежа в житловому будинку
16:27
У межах програми «Прихисток» 3600 закарпатців отримали компенсацію за комунальні послуги. ВІДЕО
16:09
Закарпатгаз повідомляє про зміни у законодавстві стосовно замовленої потужності
15:48
На Мукачівщині у колодязі виявили тіло людини
15:26
В Ужгороді відбувся всеукраїнський науковий семінар «Наукова молодь ̶ потенціал відновлення України»
15:01
Читачам Закарпатської обласної дитячої бібліотеки нагадали правила дорожнього руху
14:41
В Ужгороді загорівся автомобіль «ЗАЗ-1102»
14:24
З 1 червня на Закарпатті діятиме заборона на вилов раків
14:15
Бактеріальний опік плодових: у Держпродспоживслужбі Закарпаття розповіли про способи поширення та методи боротьби
14:06
На Закарпатті судитимуть організовану групу за розповсюдження заборонених психотропів по Україні
13:53
Всі новини
Головне