122743
19:13 28.122021

Нарешті вдома: в Ужгороді зустрічали бійців 128-ої бригади. Фото, відео

Життя 8186

Хлібом і сіллю зустрічали легендарну 128-му окрему гірсько-піхотну бригаду в Ужгороді. Втомлені, але живі, хлопці та дівчата, після довгих місяців розлуки нарешті обійняли своїх рідних і близьких. 

Виконавши свій обов’язок, «Залізна бригада» повернулася в пункт постійної дислокації – на рідне Закарпаття. Після виснажливої служби військовослужбовці отримали омріяну відпустку.

Святковим маршем герої пройшли від військової частини до площі Народної. Тут відбулась зустріч військовослужбовців та нагородження кращих воїнів. На захід прийшли рідні та друзі бійців, військовокомандувачі, представники влади та духовенства, волонтери і просто небайдужі ужгородці. 

Варто зазначити, що під час виконання завдань поранення зазнало шестеро військовослужбовців. Від ворожої кулі снайпера загинув заступник командира 15-го окремого  гірсько-штурмового батальйону, майор Максим Польовий. Посмертно його нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

– Вкотре частина повертається в пункт постійної дислокації після виконання завдання, – наголосив командир 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Олег Гончарук. – Зусиллями тисячі солдат ми перегорнули ще одну сторінку нашого шляху. Ми успішно виконали завдання. Але маємо не забувати, що восьмий рік в Україні йде війна і вона забирає найкращих. Вічна пам’ять героям… Народжені війною та загартовані боями, ми виконали завдання та повернулися додому. Попереду ще безліч завдань, які ми маємо виконати. Але це все буде попереду. Чи втомилися ми? Ні, ми не втомилися бути вільними і незалежними. Нас чекають нові випробування, які ми з успіхом подолаємо.

Під час урочистостей повідомлялося, що за час служби у бригаді з’явилася традиція – вручення берету гірського штурмовика кольору ґрунт. Є два способи його отримати: перший – здати іспит на спеціальній смузі перешкод, другий – отримати його за особливі заслуги під час виконання бойових завдань.

Під час виконання бойового завдання в районі проведення антитерористичної операції на Сході України особовий склад проявив себе якнайкраще. За виконання бойового завдання військові Закарпатської 128-ї бригади отримали заслужені державні нагороди, а також нагороди від міністра оборони, начальника Генштабу та командування, нагрудні знаки «Срібний едельвейс». 

Христина БІКЛЯН 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне