122581
12:24 23.122021

У ректораті УжНУ відкрили всеукраїнську виставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч»

Життя 4685

В Ужгороді, в холі ректорату УжНУ, відкрили всеукраїнську виставку під назвою «Українські медики: ті, хто завжди поруч». На відкриття завітали співробітники університету та ректор, медичні працівники краю, представники влади міста та області.

На виставці представлені фото та історії дванадцяти медичних працівників. Зокрема, і тих, хто лікує пацієнтів від COVID-19.

Мета виставки – привернути увагу до досягнень працівників сфери охорони здоров’я в Україні, їх потреб, викликів, а також продемонструвати вплив пандемії COVID-19 на їх повсякденну роботу.

За словами Мирослави Лендьел, проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ, Закарпатська область обрана українським пунктом ВООЗ, як місце локації, де розташована виставка, яка присвячена українським медикам.

– 12 грудня весь світ відзначав День універсального охоплення послугами охорони здоров’я. Ця подія асоціюється із Днем вдячності людям, які надають медичні послуги. І ми дуже тішимося, що УжНУ був обраний для розташування цієї виставки, – зазначила Мирослава Лендьел.

Випускники медичного факультету УжНУ, приймали завжди активну участь у наданні медичної допомоги хворим.

– У цей день хочу загадати тих наших фахівців, які перші стали працювати у той момент, коли почалася пандемія COVID-19, – наголосив ректор УжНУ Володимир Смоланка. – Коли в інфекційній лікарні не вистачало фахівців, то молоді наші хлопці і дівчата: Степан Карабіньош, Віра Воробій, Євгенія Данканич стали тими добровольцями, які надавали допомогу хворим із коронавірусом. Також долучилися наші студенти, які працювали зокрема у клінічній лікарні ім. Новака. Вони також були у складі тих бригад, які з перших днів почали підключатися до цієї важливої та небезпечної роботи. Взагалі ця виставка має велике соціальне значення. Тому я думаю, що кожен може прийти з міста, щоб побачити цю експозицію.

Як зазначили медики, пандемія COVID-19 стала лакмусовим папірцем готовності охорони здоров’я до таких серйозним викликів. А медики, наче військовослужбовці – щодня стоять на варті життя та здоров’я людей.

Варто знати: Всеукраїнська виставка «Українські медики: ті, хто завжди поруч» підготовлена Бюро ВООЗ в Україні в рамках кампанії до Всесвітнього року медико-санітарних та соціальних працівників 2021. Міжнародний рік медичних працівників 2021 проголошений ВООЗ на знак вдячності медичним працівникам за їхню непохитну відданість у боротьбі з COVID-19 та іншими захворюваннями.

Експозиція вже представлена у будівлях Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України у Києві; в університетах та бібліотеках у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Ужгороді. Експонуватиметься виставка в холі ректорату УжНУ до кінця лютого.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне