121852
08:45 9.122021

Посол доброї волі Угорської Баптистської служби милосердя привіз у Берегово кілька сотень книжок

Життя 1836

Вуйіч Твртко, відомий журналіст, посол доброї волі Угорської Баптистської служби милосердя, в рамках своєї акції «Бібліотека у взуттєвій коробці» привіз із Угорщини в Берегівський ліцей ім. Лайоша Кошута кількасот книжок. Журналіст реалізував ініціативу за рахунок доходів від лекцій та продажу своїх книг, а доставку на Закарпаття – за сприяння Баптистської служби милосердя.

Книги, запаковані в коробки з-під взуття, це юнацька та дитяча література, яка стане в нагоді як учням, так і вчителям. У рамках урочистої передачі школярі подякували за надзвичайно корисний подарунок співом, танцями та декламацією.

«Кілька місяців тому я провів гру на своїй сторінці у Facebook, мета якої полягала в тому, щоби визначити, який угорський регіон є найбільшим локал-патріотом. Вона охоплювала 19 областей Угорщини, а також прикордонні регіони – на півдні (Делвідейк), Верховину Словаччини, Трансільванію, Закарпаття. Виявилося, що Закарпаття – найбільший локал-патріот, звідси надійшло найбільше голосів. Оскільки я мав можливість об’їхати весь Карпатський басейн, я розумів, що саме тут найбільша потреба письмового слова. Я безмежно пишаюся тим, що тутешні угорці зберігають свою мову та культуру. Я також представник закордонної угорської меншини – хорватської. Я точно знаю, як важко зберігати спадщину рідної мови після 450 років. Ми привезли сюди угорську бібліотеку, щоб діти, які тут живуть, мали з чого читати угорською, щоби читання угорською не припинялося», – розповів нашому виданню ініціатор акції, посол доброї волі Баптистської служби милосердя.

Він також подякував голові Берегівської міської територіальної громади Золтану Бабяку та власкору телеканалу «M1» на Закарпатті Мігаю Дебрецені, які на місці допомогли реалізувати акцію.

«Вуйіч Твртко є послом доброї волі нашої Баптистської служби милосердя вже майже двадцять років, тож, звичайно, ми долучилися до реалізації його ідеї доставити книги на Закарпаття. Коли ми згадуємо, що долю нашої країни формували Зріні, Ракоці, Ендре Аді, Арон Томаші, ми, звісно, пишаємося тим, що ми – угорці. Ми – угорці і в Угорщині, і за кордоном. Було дуже приємно слухати виступи дітей, які декламували та співали угорською. Для Баптистської служби милосердя важливо, щоб ця молодь росла в угорськомовному середовищі й передавала це своїм дітям та внукам», – наголосив очільник Угорської Баптистської служби милосердя Бейла Сіладі.

Голова Берегівської міської територіальної громади подякував за подарунки.

«Ми раді всім ініціативам, які спрямовані на зміцнення нашої угорської ідентичності через угорські книги, ми хочемо поширити ці книги в заклади, де зможемо зміцнювати наші культурні цінності», – зазначив Золтан Бабяк. За його словами, Берегово – єдине місто в Україні, де міський голова угорської національності й де більшість представників депутатського корпусу – угорці. Дуже важливо, щоби якість життя в цій територіальній громаді була хорошою, адже тоді тут однаково добре жити й українцям, і угорцям.

Акція «Подарунок у взуттєвій коробці» Угорської Баптистської служби милосердя – одна з найбільш важливих, яку проводить організація. Минулого року в її рамках роздали 64 тисячі коробок нужденним дітям. Нинішню ж акцію, в рамках якої книги передали керівництву Берегівського ліцею та Управлінню освіти міської ради, назвали «Бібліотека у взуттєвій коробці».

Еніка Вараді/Várady Enikő/Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне