121606
18:56 1.122021

Закарпатський муздрамтеатр гастролюватиме у Хусті

Життя 6381

Після кількарічної перерви Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв покаже дві вистави у Хусті. У суботу, 4 грудня, о 18.00 в приміщенні хустського театру «шерегіївці» зіграють трагікомічний абсурд Карла Ветлінгера «Краще залишайся мертвим», а в неділю, о 18.00 – «Спадкоємець» за п’єсою Лео.Е.Манна.

В Ужгороді теж відбуватимуться вистави. У п’ятницю, 3 грудня, о 19.00 на малій сцені зіграють трагікомедію Еріка Ассу «Круті віражі». А в неділю, 5 грудня, о 18.00, відбудеться другий показ прем’єри монодрами «Чіріклі», написаної Олександром Гаврошем за творами першого ромського письменника Закарпаття Миколи Бурмека-Дюрі.

За словами театрального оглядача Сергія Федаки, заслужена артистка України Наталя Засухіна, що виконує головну роль, давно відома своїми ромськими образами. «Її гомінка жіночка у різнобарвному вбранні, яка не лізе за словом у кишеню, давно вже відома далеко за межами України. Але то був фольклорний, багато в чому гротесковий образ. Тепер же Наталя Михайлівна створила максимально реалістичний образ сучасної закарпатської ромки, геть не схожий на попередній. Він набагато ближчий до її же образу матері у виставі “Майне лібе Віра”. Вона справді схожа на матір М.Бурмека-Дюрі, як вона запам’яталася на презентації в обласній бібліотеці. На сьогодні це чи не найбільш глибока роль актриси.

Драматург О.Гаврош зізнався, що йому це все нагадує закарпатський варіант історії Б.Брехта про матінку Кураж, яка в умовах війни бореться за своїх дітей, демонструє якусь підспудну людяність, попри усе антигуманне довкілля.

Робота вийшла фестивальна. Віриться, що її прийме глядач по цілій Україні. Парадоксально, але ця максимально ромська історія має водночас і загальнолюдське звучання, бо подібна історія могла статися з кожним незалежно від національності (хіба що різнилися окремі нюанси). Принаймні, наші заробітчани поневіряються у Чехії чи Польщі так само, як Фелікс у Києві».

Нагадуємо, що з 6 грудня відвідувачі вистав театру повинні мати один із документів: 

  • «Жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
  • «Зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
  • Іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
  • Негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години).
  • Сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).
telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне