121580
16:38 1.122021

На Ужгородщині відбувся табір закарпатських угорських студентів

Життя 1394

Табір закарпатських угорських студентів, організований студентським самоврядуванням Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, Закарпатським угорськомовним товариством студентів та молодих дослідників і студентським самоврядуванням гуртожитку ім. Ференца Келчеі, цьогоріч відбувся вже вшосте. Табір провели на базі Великодоброньського реформатського ліцею.

«Незважаючи на відстань між організаторами, підготовка до табору пройшла без перепон. Мета проведення табору – надати можлиівсть студентам для знайомства», – повідомила нашому виданню голова студентського самоврядування гуртожитку ім. Ференца Келчеі Домініка Келемен.

«Мета шостого табору закарпатських угорських студентів – налагодження тісніших контактів між угорською молоддю на Закарпатті, зміцнення дружніх стосунків між студентами Ужгородського національного університету та Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. 40 студентів були розділені на 4 групи, в яких вони мали можливість розвивати роботу в команді. Головною темою табору були «гроші», точніше, розумне розпорядження ними. Студенти також долучилися до різноманітних спортивних естафет, вікторин, виступів», – повідомив очільник Закарпатського угорськомовного товариства студентів та молодих дослідників Віктор Макушин.

За правилами табору студентам заборонялося користуватися мобільними телефонами, таким чином спонукаючи їх до спілкування між собою. А для втілення концепції щодо розумного поводження з грошима, надрукували власну валюту табору, яку студенти отримували за перемогу в конкурсах, дотримання правил тощо. Водночас за порушення доводилося платити штраф. Крім цього, в таборі також зросла інфляція: якщо 15 хвилин користування телефоном у перший день коштувало 100 одиниць грошей, то на другий день ця сума зросла вже до 200. Організатори також заборонили вульгарні, нецензурні висловлювання для учасників.

Про таборування ми розпитали і студентів. Едгар Комоні, студент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, розповів, що через насиченість програми ледь вистачало часу на сон. Ніколетта Кантор, студентка УжНУ, відзначила спортивні конкурси та колективні ігри. За словами студентів, заборона використовувати мобілки зовсім не псувала настрою, навпаки, це дало можливість проводити більше часу з оточуючими та наодинці із собою.

Табір закарпатських угорських студентів відбувся за підтримки Міністерства людських ресурсів Угорщини, Фонду ім. Габора Бетлена, НО «Kárpátikum», НО «Tempus».

Пейтер Данкаі/Dankai Péter/Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне