121472
17:58 29.112021

Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство провело загальні збори в Берегові

Життя 1417

Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство вже протягом тридцяти років із незламним ентузіазмом і відданістю виконує свої обов’язки. На тридцятих загальних зборах членів професійної спілки, що провели в стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, підбили підсумки роботи організації. Під час заходу відбулося й оновлення керівного складу товариства.

Участь у ювілейному зібранні взяли представники всіх типів освітніх закладів Закарпаття – дитячих садочків, початкових, середніх, мистецьких шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних навчальних закладів.

Присутніх привітав очільник Берегівського районного осередку Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ласло Надь. «Веди їх, не збивайся зі шляху і завжди залишайся вірним собі, бо ти – на передовій і тебе видно здалеку, ніколи не забувай: ти приклад!» – процитував він слова угорського поета Ласла Надя.

Після виконання Державного гімну та національної молитви, учасники заходу схвалили запропоновані питання порядку денного. Очільник Ревізійної комісії Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Адальберт Габовда оголосив про наявність кворуму Загальних зборів, тож, згідно з першим питанням порядку денного, з доповіддю виступила голова організації Ільдико Орос.

Голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства розповіла про обставини, в яких було створено організацію, про успіхи, труднощі та досвід, набутий протягом трьох десятиліть, які сформували та «виховали» професійне об’єднання.

«Педагог завжди віддає частинку себе, а те, що ми віддаємо, – це наша культура. Ми повинні зберегти нашу культуру!» – наголосила у своєму виступі Ільдико Орос.

Враховуючи досвід останніх тридцяти років та адаптуючись до змін в сфері освіти країни, робота Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства організована таким чином, щоби було досяжним у різних куточках краю, і в керівному складі були представники з усіх регіонів Закарпаття, щоб виконувати роботу максимально оперативно.

Це означає, що усі навчальні заклади Закарпаття, де здійснюється навчання угорською мовою, об’єднані педагогічним товариством, це, зокрема музичні та мистецькі школи, дитячі садки, гімназії, ліцеї та середні школи.

«На тлі цих змін та нововведень наше завдання, тобто, завдання педагогів – розширювати мережу угорськомовної освіти, а також повернути угорську мову та культуру в ті сфери, з яких вона була витіснена за останні десятиліття», – підкреслила Ільдико Орос.

Під час загальних зборів йшлося і про роботу Методичного центру Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства. З доповіддю про результати роботи за минулий рік виступила завідувач Методичного центру Єва Фодор.

Результати роботи Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства оцінили шляхом відкритого голосування, присутні одноголосно схвалили діяльність організації.

На ювілейному зібранні відбулося й оновлення керівного складу товариства. Присутні члени професійного товариства шляхом таємного голосування переобрали Ільдико Орос головою організації й на наступний період.

Керівниками регіональних осередків за результатами голосування стали Імре Бенедек, Єва Бак, Іштван Шін, Густав Секей та Лайош Сіладі.

На завершення загальних зборів закарпатським угорськомовним навчальним закладам передали спортивний інвентар, закуплений за підтримки Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини.

K. K./Kárpátalja hetilap/Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне