121456
11:50 29.112021

У Берегові урочисто запалили першу свічку Адвенту

Життя 9121

28 листопада на центральній площі Берегова, навпроти будівлі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, у святковій атмосфері запалили першу свічку на адвентському вінку. Така традиція з’явилася усього кілька років тому, однак вже з того часу встигла пустити коріння у серця містян.

Зазначимо, що Адвент (від лат. adventus – прихід) – це назва періоду Різдвяного посту, що побутує серед християн західного обряду (католицької і протестантських церков). Адвент починається за чотири тижні до Різдва в період від 27-го листопада до 3 грудня, а завершується 24 грудня. Аналогом Адвенту в східному християнстві (православні та греко-католики) є Різдвяний піст, який триває 40 днів – від 28 листопада до 6 січня.

З року в рік віддати шану традиціям збираються десятки, а подеколи й сотні, берегівчан, що з нетерпінням чекають світлого свята народження Христа. Всі вони збираються навколо пишного адвентського вінка із чотирма свічками, виготовленого працівниками громадської організації «Про культура субкарпатика», який традиційно встановлюють у центрі міста. Кожна із свічок запалюється щонеділі та має своє значення.

Золтан Бабяк, міський голова Берегова привітав присутніх з таким чудовим днем та зазначив, що саме з цього моменту починається відлік до найсвітлішого свята Господнього.

«Запалення першої свічки Адвенту несе за собою єднання та розуміння віри, щастя, яке ми щовечора отримуємо у сімейному колі, наповнює його глибоким змістом. Думаю, останні події показали нам, наскільки важливими є хвилини, проведені разом з рідними. Протягом 2020-го вже 35 містян стали жертвами пандемії, що захопила світ. Ми співчуваємо родинам у цьому страшному горі», – додав Золтан Бабяк та подякував усім за підтримку та плідну роботу.

Ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Степан Черничко теж звернувся до берегівчан та зазначив, що із запаленням першої свічки на адвентському вінку всі ми поринаємо у період очікування та приготування до Різдва Христового: «Так само як ми прикрашаємо ялинку перед різдвяними святами, в період Адвенту, ми дбаємо про свою душу. Тільки у цьому випадку Різдво буде мирним та благословенним».

Запалили першу свічку Адвенту Золтан Бабяк, Степан Черничко та Ільдіко Орос, голова громадської організації «Про культура субкарпатика», президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Різдвяну атмосферу присутнім створили хористи, що виконали кілька пісень біля адвентського вінка. Після чого своїми теплими словами та вірою поділилися священнослужителі.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне