121254
17:55 23.112021

На Ужгородщині для дітей провели майстер-класи з угорських народних танців

Життя 616

У школі села Холмок та парафіяльному будинку реформатської церкви міста Чоп провели майстер-класи з вивчення угорських народних танців. Захід організований Ужгородським районним осередком Товариства угорської культури Закарпаття з метою наблизити до молоді угорське народне мистецтво.

Майстер-клас провели члени берегівського ансамблю «Шодро», які забезпечили і живу музику.

Ансамбль уже вісім років є опорним учасником руху з навчання народним танцям на Закарпатті. Саме цей колектив започаткував на Закарпатті проведення так званих «фольк-корчм». Майстер-класи з народних танців члени ансамблю проводять як для дорослих, так і для дітей, особливу увагу при цьому приділяють діаспорі угорців у краї.

«Дуже важливо, аби молодь була залучена у цей танцювальний рух. Ми організовуємо такі майстер-класи регулярно. Вважаємо дуже важливим знайомити з угорськими народними традиціями, оскільки вони зміцнюють національну ідентичність», – повідомила голова Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС Лівія Балог.

За словами художного керівника ансамблю «Шодро» Еніки Вараді, рух із навчання народним танцям в останні п’ять років значно розвивася на Закарпатті. У першу чергу, завдяки підтримці угорського уряду, а також тим небайдужим, активістам, для яких важливо охопити якомога ширше коло суспільства. «Майстер-класи дають можливість не лише познайомитися з народними танцями та музикою, але й відчути певне єднання», – зазначила художній керівник.

Під час майстер-класів члени ансамблю «Шодро» наблизили частину культури угорського народу до молоді за допомогою народної музики, танців, пісень та ігор. Зокрема музичний супровід забезпечили Мартін Галговці (скрипка), Алекс Егреші (кларнет), Барталон Галас (акордеон), Шандор Товт (контрабас). Майстер-клас із танців провели Пейтер Орос і Еніка Вараді.

Kőváry/Kárpátalja hetilap/ Тижневик Kárpátalja

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне