119832
14:50 17.102021

На Берегівщині відбувся конкурс декламування віршів

Життя 2695

Конкурс декламування віршів ім. Борбали Салаї відбувся 13 жовтня у селі Бене. Конкурс, названий на честь відомої закарпатської дитячої поетеси, письменниці та перекладачки, цього року провели увосьме.

Минулого року змагання декламаторів довелося відмінити через епідемію коронавірусу, тож цьогорічне ще більше надихнуло учасників – понад три десятка школярів Берегівської територіальної громади.

Перед початком конкурсу присутніх привітала Ержебет Голожаі, бібліотекарка Будинку культури села Бене, назвавши відрадним, що цьогорічне дійство проводять саме тут.

Головний організатор заходу, голова Спілки угорських бібліотекарів Закарпаття, керівниця мережі бібліотек Берегівщини Єва Варга також привітала учасників та вчителів, подякувавши за підготовку учнів. За її словами, серед учасників традиційного конкурсу чимало таких, хто повертається щороку, що свідчить про те, що вірші Борбали Салаї торкаються душі та залишають незабутні враження.

«Вивчення віршів напам’ять та декламування – один із найефективніших способів засвоєння літературної мови на високому рівні», – нагадав Генеральний консул Угорщини у м. Берегові Матяш Сіладі. Він підкреслив, що достовірно передати почуття іншої людини через вірш – дуже важко, втілити це молодому віці – непросто, але конкурс доводить, що інтерес до літератури є, і це слід підтримувати.

Заступниця начальника управління освіти та культури Берегівської міської ради Оксана Радік наголосила на важливості збереження культурних цінностей рідного народу, а також подякувала бібліотекарям за їх роботу.

Після вітальних промов розпочався конкурс, учасники декламували вірші Борбали Салаї. Її поезія – надзвичайно цікава, пронизана гумором та легка, її залюбки читають уже декілька поколінь дітей.

За рішенням журі, перше місце посів Алекс Сарка з Бене, друге – Вероніка Селеш із Мужієва та Бернадетта Молнар із Четфолво, третє – Евеліна Гаршані із села Гать та Ліліана Чех із села Кідьош. Спеціальний приз журі отримали Ченге Веждел із Гечі та Гвендолін Шомі із села Галабор.

Переможці отримали цінні призи, зокрема, набори книг та шкільне приладдя. Водночас, завдяки спонсорам – Генеральному консульству Угорщини у м. Берегові, Товариству угорської культури Закарпаття та берегівській типографії «Кальвін» – подарунки вручили всім учасникам конкурсу.

lexi/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Життєвий доробок Іштвана Лаудона презентували на виставці в Ужгородському замку. Фото, відео
21:17
Незаконна торгівля боєприпасами в Мукачеві: прокуратура наполягає на триманні підозрюваного під вартою
16:41
Закарпатським водіям нагадують: не можна залишати в авто дітей та тварин
16:31
Патрульні виявили ознаки підробки номерів агрегатів у мотоциклі водія
15:40
На Ужгородщині через спалювання трави загорілася надвірна споруда
15:20
На Закарпатті чоловік впав у річку із крутого схилу
15:05
У Закарпатській області оголошено штормове попередження
14:50
Допомога людям з особливими потребами – у фокусі уваги керівництва Закарпатської області та міжнародних партнерів
14:33
Завтра в Мукачеві проведуть благодійний ярмарок в підтримку захисників
14:19
Працівники «Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» брали учать у зустрічі з ВООЗ
14:03
Всі новини
Головне