https://rx.ua
119688
16:32 12.102021

Тільки для вакцинованих: на Закарпатті розповіли про нові правила пасажирських перевезень

Життя 2128

З 21 жовтня у громадському транспорті міжрегіонального сполучення вимагатимуть Covid-сертифікати або негативні ПЛР-тести. Мова йде про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Про це нині під час брифінгу повідомив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Полосков.

Кабінет міністрів України на своєму засіданні у понеділок, 11 жовтня, вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили жовтий, помаранчевий, або червоний рівень епіднебезпеки.

Згідно з новими правилами, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів: документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки; міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від Covid-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини; негативного результату тестування на Covid-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

– Нові правила для перевезення пасажирів – вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх Covid-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту, – повідомив Анатолій Полосков.

За його словами, коли Закарпаття опиниться у червоній зоні, то бізнес працюватиме з такими обмеженнями, що цим бізнесом користуватимуться тільки вакциновані люди. Тобто в червоній зоні можуть працювати готелі, ресторани, заклади туристичної галузі тощо. При тому, що персонал буде вакцинований двома дозами і відвідувачі також.

– Зараз єдина умова для звичайно життя – бажання імунізуватися, а можливості зробити це безпечно і зручно державою забезпечено на належному рівні. Ми бачимо, що серед захворілих низька кількість осіб, що отримали щеплення, а навіть ті, хто хворіє, то переносить все майже безсимптомно, – підкреслив Анатолій Полосков.

За словами Вікторії Тимчик, завідувачки відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України, лідерами по вакцинації є такі територіальні громади: Баранинська, Сюртівська, Чопська, Малоберезнянська, Ужгородська, Мукачівська, Косинська. Є також безперечні аутсайдери, де рівень вакцинації населення не сягнув навіть 10% бар’єру: Тячівський район (9 територіальних громад), територіальні громади у Мукачівському, Хустському та Рахівському районах.

Варто зазначити, що у рамках вакцинальної компанії на Закарпатті можна зробити щеплення навіть на «Укрпошті».

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, на понад 25 % збільшилося навантаження на швидку медичну допомогу за тиждень. До 78 % – зросла кількість скарг пацієнтів з COVID-19.

– Станом на сьогодні 8 із 474 госпіталізованих пацієнтів в області – це вакциновані. Вони не потребують кисневої підтримки, а перебіг їхньої хвороби загострили саме супутні захворювання. Це підтверджує безпечність щеплення, – наголосив Анатолій Пшеничний.

Загалом медики готуються до найгірших сценаріїв. А щоб не перевіряти на міцність галузь охорони здоров’я на Закарпатті, закликають усіх вакцинуватися.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне