119527
15:27 6.102021

У Вишкові на Закарпатті давню традицію продовжили й цьогоріч

Життя 2038

Свято збору врожаю винограду в селищі Вишково має сталі та унікальні для Закарпаття традиції. Цього року завершення періоду збору винограду й подяку за врожай верхи на конях на вулицях населеного пункту проголошували семеро гусарів, молодь у національному вбранні, а за ними на возі музики, які вирушили з площі перед реформатською церквою.

Цього разу вперше організував свято Благодійний фонд «Вишково» під професійним керівництвом Мережі Будинків народних традицій Закарпаття. Влада селища з огляду на протиепідемічні правила цьогоріч вирішила не проводити масові народні гуляння «сюреті бал» (веселощі з нагоди збору винограду), проте громадські організації скооперувалися, і хода все ж відбулася.

«Посеред тижня ми дізналися, що керівництво територіальної громади вирішило не проводити цього року традиційні народні гуляння та урочисту святкову ходу. Тоді члени благодійного фонду подумали, що ходу все ж варто влаштувати, адже її учасники дуже довго готувалися. Після цього відбулося справжнє об’єднання зусиль громади, відчувалося, що для всіх важлива та цінна ця традиція. Хочу подякувати кожному, хто долучився до роботи», – повідомила голова БФ «Вишково» Еніка Вараді.

Очільниця Мережі Будинків народних традицій Закарпаття Каталін Пал, у свою чергу, зазначила: «Я дуже рада, що є молода команда, для якої важливі традиції. Багато молодих людей покидають рідний край, а такі свята – нагода повернутися хоча б на короткий час. Ми працюємо над тим, щоб подібні заходи проводилися і ставали більш якісними».

Учасники ходи співали серенади перед будинками та виконували народні танці, проголошуючи свято збору врожаю винограду. А ввечері для них організували вечірку у вузькому колі, пригощали бограч-гуляшем та розважали народною музикою у виконанні фольк-гурту «Шодро».

За словами голови правління Благодійного фонду «Вишково» Лайоша Нейми, зберігати традиції вкрай важливо, оскільки вони зміцнюють громади. «Першочергова мета нашого благодійного фонду полягає в збереженні традицій. Сподіваємося, що спадщина, яку ми отримали, буде гідно передана майбутнім поколінням і ці традиції житимуть ще довго. Селище Вишково виховало чимало чудових талантів угорської громади, окрім них, ми маємо сталі традиції, якими можемо пишатися», – наголосив голова правління.

Захід відбувся за підтримки Програми ім. Шандора Чорі та Фонду ім. Габора Бетлена.

ve/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне