119244
14:58 28.092021

У закарпатському Мужієві відбувся перший гастро-винний фестиваль

Життя 1301

Перший гастро-винний фестиваль Берегівської територіальної громади відбувся 25 вересня в с. Мужієво. Подія, присвячена збору винограду, привабила чимало гостей, у тому числі туристів з інших областей України.

Захід відбувся на території Мужіївського ліцею. Перед урочистим відкриттям за давньою закарпатською традицією сюди прибув і кортеж із возів, а на них молодь у національних костюмах.

Першою з вітальним словом до присутніх звернулася директор школи Еріка Сегеді. «Подібні заходи в нас проводилися й раніше, але вони мали іншу назву. Сподіваємося, що цей фестиваль стане традиційним і ми щороку будемо відзначати свято збору врожаю», – зазначила директор.

Голова Берегівської територіальної громади Золтан Бабяк висловив радість з приводу проведення гастрономічного фестивалю. «Мужієво – одне із сіл нашої територіальної громади, яке має міцну економіку. Я пишаюся, що в нас склалися гарні стосунки з місцевим старостою», – наголосив Золтан Бабяк. За його словами, подібні заходи зміцнюють наявні зв’язки, надають можливість зустріти старих друзів та познайомитися з новими.

«Відрадно долучатися до таких дійств, де особливо відчутне полегшення після гніту епідемії», – зазначив, у свою чергу, перший заступник Генерального консула Угорщини в м. Берегові Мігай Андраш Беке. Дипломат побажав усім гарного настрою та смачного вина до різноманітних страв.

Депутат обласної ради Чаба Пейтер подякував організаторам заходу за вмілу координацію. За його словами, це було нелегко з огляду на кількість підприємців, які хотіли представити свою продукцію. «Ми й надалі будемо робити все для процвітання мешканців громади», – наголосив депутат. Чаба Пейтер також торкнувся питання ремонту доріг і висловив сподівання, що місцева громада і в майбутньому буде говорити й молитися угорською, як і тисячу років до цього.

«Особливо важливо, що Берегівська територіальна громада розташована в привабливому для туризму регіоні. Тож це можна успішно використати для проведення культурних заходів та подібних фестивалів», – підкреслив голова Закарпатської угорської туристичної ради Андраш Мештер і побажав якнайшвидшого відновлення туристичних потоків, а присутнім – гарного дозвілля та смачного вина.

Божого благословення для заходу та його гостей попросив священник римо-католицької церкви Іштван Рац. «Без благословення Всевишнього ніяка робота не матиме результату», – наголосив він. За його словами, ніколи не слід забувати просити в молитвах сприятливої погоди для рясного врожаю, а також висловлювати подяку.

Після вітальних промов Еріка Сегеді подякувала всім, хто долучився до організації та проведення фестивалю.

У рамках концертної програми виступили народні колективи з навколишніх населених пунктів. А на фестивальному майданчику гості мали можливість скуштувати смачних страв і випити сонячного напою та палинки, а також придбати сувенірну продукцію.

Народні гуляння з піснями й танцями тривали до пізнього вечора.

ZsT/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне