https://rx.ua
119215
17:49 27.092021

Закарпатський угорський інститут провів Ніч дослідників

Життя 652

Європейська ніч дослідників (European Researcher’s Night), започаткована у 2005 році, – це загальноєвропейський захід, що фінансується за програмою «Дії Марії Склодовської-Кюрі» (MSCА) і щороку відбувається в останню п’ятницю вересня. Із 2006-го проводиться також в Угорщині, а з 2016-го до ініціативи долучається й кафедра біології та хімії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Мета програми – підвищення обізнаності з дослідницькою й інноваційною діяльністю та заохочення молоді до започаткування дослідницької кар’єри.

Хоча Європейська ніч дослідників проводиться в п’ятницю, у берегівському інституті вирішили організувати захід у середу ввечері, що дозволило взяти в ньому участь більшій кількості студентів.

«Ми вважаємо важливим у рамках Ночі дослідників показати вам незвичайні речі, на які немає часу в межах лекцій», – зазначила завідувачка кафедри Ержебет Когут. У своїй вітальній промові вона висловила сподівання, що присутні студенти продовжать цю особливу традицію в майбутньому.

Захід розпочався лекцією Іштвана Гаднадя, яка була присвячена селективному збору відходів. Під час презентації йшлося про їхні види, поводження з ними та важливість маркування екологічної продукції.

«Природні відходи завжди переробляються», – підкреслив доповідач. За його словами, найоптимальніший спосіб поводження зі сміттям – це переробка та повторне використання. Менш ефективними й екологічними методами вважаються використання енергії та захоронення відходів.

Студентам також показали пакет, виготовлений з кукурудзяного крохмалю, що розкладається в процесі компостування, а також розповіли про плюси та мінуси подібних продуктів.

Затим учасники заходу ознайомилися з хімічними експериментами Себастіана Санісло під назвою «Полімери».

Відтак Ференц Молнар прочитав лекцію на тему «Біологічна активність ґрунту», після чого кожен мав можливість долучитися до початку експерименту «Індекс чайного пакетика», який триватиме майже 90 днів.

Ніч дослідників завершилася спілкуванням у невимушеній атмосфері.

SD/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне