118972
13:47 22.092021

Осінній призов 2021: скільки закарпатців піде до армії

Життя 5626

Із 1 жовтня 2021 року в Україні стартує осінній призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня. Підготовчі заходи до проведення призову розпочались ще 1 вересня.

До виконання завдань у зоні проведення Операції об’єднаних сил військовослужбовці строкової служби не залучатимуться, поінформував під час брифінгу заступника військового комісара – начальник сектору комплектування та призову (підготовки до військової служби) обласного військового комісаріату, полковник Юрій Величканич.

Призов буде здійснено до Збройних Сил України, Національної Гвардії, Державної Прикордонної Служби та Державної спеціальної служби транспорту України. Загальна чисельність призовників із Закарпаття – приблизно 400 осіб. Усі юнаки, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Закарпатського обласного територіального центру комплектування.

– Під час карантину призов ніхто не відмінятиме. У повному обсязі буде забезпечено ІФА-тестування призовників. Комісії будуть оснащені усіма необхідними засобами захисту. Ми всіх закликаємо вакцинуватися ще до призову, – повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк.

Призову підлягатимуть особи від 18 років до 27-ми, незалежно від того, бажають вони служити чи ні. Право на відстрочку мають тільки юнаки за станом здоров’я, особи, які навчаються для продовження профдіяльності, сімейними обставинами тощо. Вони зобов’язані до 1 жовтня надати всі необхідні документи про відстрочку чи звільнення.

Юнаки призовного віку мають вчасно, за викликом, прибувати до військових комісаріатів, а у разі неотримання повісток – прибути самостійно для уточнення облікових даних та проходження медичних оглядів протягом 10 днів із початку призову.

– Оповіщенням наразі займаються керівники підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування. Строкова служба відбувається протягом 18 місяців. Особи, які мають вищу освіту ступеня магістр, термін служби складає 12 місяців. Після того, як призовник приймається на військову службу, він отримує разову допомогу в сумі 4540 гривень, – розповів Юрій Величканич.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Життєвий доробок Іштвана Лаудона презентували на виставці в Ужгородському замку. Фото, відео
21:17
Незаконна торгівля боєприпасами в Мукачеві: прокуратура наполягає на триманні підозрюваного під вартою
16:41
Закарпатським водіям нагадують: не можна залишати в авто дітей та тварин
16:31
Патрульні виявили ознаки підробки номерів агрегатів у мотоциклі водія
15:40
На Ужгородщині через спалювання трави загорілася надвірна споруда
15:20
На Закарпатті чоловік впав у річку із крутого схилу
15:05
У Закарпатській області оголошено штормове попередження
14:50
Допомога людям з особливими потребами – у фокусі уваги керівництва Закарпатської області та міжнародних партнерів
14:33
Завтра в Мукачеві проведуть благодійний ярмарок в підтримку захисників
14:19
Працівники «Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» брали учать у зустрічі з ВООЗ
14:03
Всі новини
Головне