118251
16:36 6.092021

В Ужгороді відбулася урочиста передача реконструйованого Закарпатського обласного музично-драматичного театру

Життя 1865

У неділю ввечері в Ужгороді відбулася урочиста передача реконструйованого в рамках урядової програми Угорщини Закарпатського обласного музично-драматичного театру.

З цієї нагоди на сцені виступив Угорський державний народний ансамбль, який виконав музично-танцювальну антологію «Кличе мене Закарпаття – по обидва боки гір» (Megidézett Kárpátalja, Hágókon innen és túl).

Державний секретар, заступник міністра, керуючого адміністрацією прем’єр-міністра Угорщини, Балаж Орбан на урочистостях наголосив, що під час святкового виступу «на оновленій сцені зустрінуться сучасні сценічні технології та накопичена протягом багатьох століть культурна спадщина».

За його словами, виступ Угорського державного народного ансамблю є «ніби живим відображенням багатого всесвіту, створеного протягом минулого тисячоліття в Карпатському басейні».

«Уряд Угорщини працює над зміцненням не тільки духовних та культурних зв’язків, але й взаємин з Україною в інших сферах життя», – підкреслив Балаж Орбан. За його словами, ті, хто там живуть, мають спільне минуле, сьогодення та майбутнє.

Окрім духовних зв’язків, у Карпатському басейні є місце й для прагматичної співпраці, яка потребує вільних кордонів, якісних доріг, залізничного та повітряного сполучення європейської якості. З метою подолання епідемії коронавірусу Угорщина надала жителям Закарпаття можливість вакцинуватися незалежно від їхньої національності, нагадав держсекретар.

За його словами, сьогодні «нависла загроза нової холодної війни, ми дійшли до світу без світового порядку». У цій ситуації народи Центральної Європи повинні спільно працювати. Балаж Орбан зазначив, що святковий виступ – це чудова нагода «засипати окопи, а також усвідомити й визнати спільну долю, єдність Центральної та Східної Європи, що випливає з геополітичної необхідності».

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров повідомив, що такої масштабної реконструкції в найбільшому драмтеатрі області з місткістю у 800 місць не проводилося вже близько 35 років, а поворотне коло сцени, яке було відновлене в її ході, не працювало понад два десятиліття.

Завдяки ремонтним роботам, на які уряд Угорщини виділив 450 тисяч гривень, актори матимуть можливість виступати в сучасних умовах, зазначив Олексій Петров і висловив окрему подяку Іштвану Грежі, уповноваженому міністра, відповідального за розвиток співпраці області Саболч-Сатмар-Берег та Закарпаття, а також координацію Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

Угорський державний народний ансамбль, який цього року відзначає 70-річчя, у рамках програми «Кличе мене Закарпаття – по обидва боки гір» представив розмаїту традиційну культуру народів, які живуть на Закарпатті: угорців, українців, русинів, румунів, євреїв та ромів.

MTI

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне