117961
12:17 1.092021

На Ужгородщині відбувся перший День Сюртівської ОТГ. ФОТО

Життя 5939

Сюртівська територіальна громада провела День села. Майданчиком для свята став Будинок культури с. Тийглаш та територія навколо нього, де на гостей чекало чимало розваг.

Голова територіальної громади Арпад Пушкар учергове подякував мешканцям за довіру, висловлену на виборах. За його словами, віддячити за неї він зможе лише «своєю наполегливою працею». Щодо роботи створеної в грудні ради територіальної громади пан Пушкар наголосив: «Засідання ради та виконавчого комітету проводяться відповідно до чинного законодавства, виконання прийнятих рішень забезпечується апаратом ради. Бюджет, який є основою стабільної роботи, перевиконано».

Голова Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС Лівія Балог повідомила, що організація довго боролася за створення Сюртівської ОТГ, аби громада сама керувала власною долею. «А сьогодні ми вже можемо стверджувати, що цей процес успішний. Ми перемогли! – зазначила вона. – Затим були місцеві вибори, під час яких представники нашої організації отримали гарний результат. Бажаю, аби й наприкінці виборчого циклу ми мали можливість сказати: «Дякуємо! Ми здобули успіх та забезпечили розвиток. Ідучи цим спільним шляхом, усі отримали те, що хотіли».

Історик, викладач Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ласло Браун представив новий герб Сюртівської ОТГ, схвалений радою громади в червні. За його словами, створити герб було непросто, адже територіальна громада об’єднує 12 сіл, і кожне з них мало отримати місце на ньому. Населені пункти зображені у формі пелюстків квітки, розташованих колом, що символізує їхню рівність. Те, що вони сходяться в одній точці, говорить про спільну роботу та об’єднання. У центрі герба є також зображення хреста з пелюстків, адже головне – це віра в Бога. Бо без неї, а також без довіри неможлива спільна робота. На стрічці знизу – три латинські слова: REVERENTIA, CREDO, CONSENSUS, тобто повага, довіра, взаєморозуміння. Це має стати вказівкою для громади. Навколо на гербі напис українською та угорською: «Сюртівська територіальна громада 2020».

«Головним аспектом під час створення герба було зробити його простим і прийнятним для всіх», – зазначив Ласло Браун.

У рамках культурної програми на сцені виступили творчі виконавці, дитячі та народні колективи.

Під час заходу був оголошений конкурс на приготування гуляшу, до якого долучилося шість команд досвідчених мисливців. У підсумку перемогу здобув колектив із с. Малі Геївці, друге місце – представники с. Сюрте, третє – с. Великі Геївці.

На території перед місцевим Будинком культури на дітей чекали майстер-класи з рукоділля, атракціони. День села завершився масовим народним гулянням.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Мукачівський військовий госпіталь отримав медичне обладнання
21:20
Допомога людям з особливими потребами – у фокусі уваги керівництва області та міжнародних партнерів
20:45
Державний секретар МОН відвідав «Спільно Кемп» в Ужгороді
20:03
Зовнішня торгівля товарами у І півріччі 2022 року
19:55
Укрпошта та Пошта Польщі підписали меморандум про партнерство
19:19
В Ужгороді відбулася нарада щодо підготовки закладів освіти Закарпаття до нового навчального року в умовах воєнного стану. Фото
18:31
Послугами Закарпатської служби зайнятості з початку дії воєнного стану скористалися більше 14 тисяч громадян
16:31
На Хустщині суд за позовом прокуратури зобов’язав держпідприємство відшкодувати завдані незаконними рубками збитки
16:15
Юні ужгородські ватерполісти повернулися додому після тривалого закордонного збору
15:57
Відбувся розгляд техпаспортів вивісок у центрі Ужгорода
15:36
Всі новини
Головне