117719
16:37 25.082021

На Закарпатті відбувся фестиваль лечо

Життя 1905

У селі Боржава Берегівського району вже вп’яте провели Фестиваль лечо. Цього року для участі зареєструвалося сім команд. Крім того, на гостей чекали ярмарок виробів народних умільців і сільгоспвиробників та культурна програма.

На урочистому відкритті після виконання державного й національного гімнів присутніх привітала головна організаторка заходу, голова місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття Ілона Шедер. За її словами, у 2016 році тутешні мешканці вирішили, що Фестиваль лечо в Боржаві стане традиційним, а не одноразовим дійством. Пані Ілона також подякувала всім, хто долучився до організації та проведення фесту.

Перший заступник голови Берегівської територіальної громади Іштван Вінце насамперед передав вітання голови ОТГ Золтана Бабяка, а відтак наголосив на значній ролі Боржави в житті територіальної громади та важливості проведення фестивалю, який забезпечує змістовне дозвілля.

«Зараз триває святковий період, адже національні та державні свята відзначають і угорці, і українці», – сказав під час виступу голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін. Щодо свята угорців 20 серпня він підкреслив: «Святий Іштван пішов правильним шляхом, обравши християнство, відтак уже понад тисячу років угорці живуть у Карпатському басейні. На Закарпатті ми – вдома, незважаючи на те, що тепер у державі ухвалюються закони, які негативно позначаються на нас. Але завжди будуть робочі руки, які доведуть, наскільки закарпатські угорці люблять свою рідну землю».

Заступниця голови Закарпатської угорської туристичної ради Шарлота Чізмар назвала Фестиваль лечо в Боржаві народним святом, яке кличе додому уродженців села. «Це має дуже важливе значення, адже ми живемо в такий період, коли багато закарпатців залишають край, бо змушені їхати на заробітки. Усіх, хто може приїхати, чекають удома. Ми також повинні берегти себе, адже нас мало, та зберігати й передавати традиції», – наголосила Шарлота Чізмар.

Після вітальних промов до присутніх звернувся пастор реформатської церкви Елемир Дейнеш Жуковський. Він процитував слова молитви «Хліб наш насущний дай нам сьогодні» та наголосив, що ми повинні кожного дня працювати, щоб мати хліб, а також для того, щоб зберегти свою громаду. «Orando et laborando (молитися та працювати) », – пояснив пастор.

У рамках культурної програми на сцені виступили вихованці дитячого садочка, учні місцевої школи, танцювальний колектив села Галабор, вихованці Будинків культури сіл Мала Бийгань та Бене.

Відтак розпочалося приготування лечо.

За результатами оцінки журі, третє місце посіла команда «Сільський туризм», друге – «Лаванда». Першими стали «Віртуози кухні». Призери отримали цінні подарунки: кухонний комбайн, тостер, електрочайник, посуд, набір ножів.

Фестиваль завершився народним гулянням, яке тривало до пізньої ночі.

D. P./Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне