117717
15:04 25.082021

На Закарпатті представили фотовиставку народних костюмів світу

Життя 1861

Виставку робіт фотографа з Трансильванії Давіда Ботонда під назвою GeoFolk можна побачити 24–26 серпня в смт Вишково, с. Велика Добронь та м. Ужгороді. На світлинах 1700 людей демонструють народні костюми 240 націй 56 країн світу. Організатор експозиції – Об’єднання «Закарпатський народний інститут».

– Я живу в Трансильванії й завжди цікавився народним вбранням. Щоб ближче з ним ознайомитися, почав фотографувати, адже таким чином мав можливість детальніше розглянути його, вивчити. З часом виявилося, що моїми світлинами цікавляться й інші люди. Тож можна сказати, що не я обрав цю тему, а вона мене. На виставці можна побачити фотографії 1700 людей, які демонструють народні костюми 240 націй, і ми постійно доповнюємо експонати. Маю на меті створити базу даних – короткий опис представлених на світлинах народних костюмів, – каже Давід Ботонд.

– За скільки років ви зробили так багато фотографій?

– Ця виставка – результат семи років роботи. Раніше експозиція була представлена в кількох містах Європи. Щороку вона доповнюється новими світлинами. Тепер, перебуваючи на Закарпатті, я також фотографую місцеве народне вбрання.

– Ми вважали дуже важливим показати цю виставку на Закарпатті, адже вона становить цінність. А мета нашого об’єднання – саме представляти та передавати цінності. Ми обрали місцем проведення Вишково, Велику Добронь та Ужгород, оскільки тут фотограф має можливість зафіксувати місцеві народні костюми. Зокрема вбрання русинів та гуцулів, які представлені в ужгородському скансені. Згодом ці світлини доповнять експозицію», – розповіла представниця Об’єднання «Закарпатський народний інститут» Жужанна Берецкі.

Міжнародну виставку костюмів народів світу на Закарпатті організували вперше. Мета Давіда Ботонда – сфотографувати вбрання всіх народів світу та створити на його основі своєрідну базу даних. Ця унікальна ініціатива знаходить відгук у людей, які цікавляться й вивчають культурні цінності різних народів.

VE/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне