117229
13:38 17.082021

Відбулися загальні збори місцевого осередку ТУКЗ-КМКС у Виноградові

Життя 3583

Місцевий осередок Товариства угорської культури Закарпаття м. Виноградова 15 серпня провів у приміщенні офісу організації загальні збори.

Як зазначив на початку зустрічі голова осередку Золтан Кудрон, позаду нелегкий рік, який позначився епідемією коронавірусу та продовженням політики українізації.

Через епідемічну ситуацію торік проводити масові заходи не було змоги, тож визначні дати 15 березня та 6 жовтня відзначили тільки меморіальними дійствами за участю обмеженого кола осіб.

Торкаючись питання місцевих виборів восени 2020 року, очільник осередку зазначив, що, незважаючи на невелику частку угорців у новоствореній Виноградівській територіальній громаді, кандидатам від КМКС усе-таки вдалося пройти до місцевої ради і вони наразі становлять опозицію.

Заступник голови ТУКЗ-КМКС, очільник Виноградівського районного осередку організації Йосип Борто пригадав, що, коли почалася епідемія COVID-19, Товариство організувало збір коштів для боротьби з нею й на зібрані три мільйони гривень закупило апарати штучної вентиляції легень, захисні окуляри, дезінфектори тощо, які були спрямовані в 60 закладів охорони здоров’я області. Щодо вакцинації Йосип Борто зазначив, що в цьому процесі Угорщина лідирує в Європі, натомість Україна значно відстає. Тому ТУКЗ-КМКС звернулося до угорського уряду з проханням допомогти покращити ситуацію в цьому плані на Закарпатті, відтак Угорщина надала краянам можливість зробити щеплення однодозною вакциною Janssen у трьох пунктах пропуску, а Товариство, у свою чергу, забезпечило для цього перекладачів.

Йосип Борто згадав також про грантові проєкти, які Угорщина втілює в життя на Закарпатті. За його словами, завдяки економічному зростанню в сусідній країні на рівні 6% та прогнозованому зростанню наступного року закарпатці можуть розраховувати на продовження цих ініціатив за умови, що майбутні вибори в Угорщині знову виграє «Фідес».

Щодо минулорічних місцевих виборів Йосип Борто наголосив, що «КМКС» ПУУ вдалося досягти гарних результатів як у виборах до обласної ради, так і до Ужгородської та Берегівської районних рад, а також низки рад територіальних громад. Він пригадав і події після виборів, коли почалися атаки проти голови ТУКЗ-КМКС Василя Брензовича й фондів організації та висунення проти них необґрунтованих звинувачень.

У своєму виступі Йосип Борто небезпідставно засудив закони про освіту та мову, які негативно позначилися на житті нацменшин, адже призвели до суттєвого обмеження їхніх прав.

На завершення він згадав і про антиугорські провокації, які мали місце в області останнім часом, та наголосив, що це є неприйнятним у правовій державі.

Мігай Лайош/Lajos Mihály/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне