116989
09:14 11.082021

На Закарпатті розробили екологічний паспорт області

Життя 1611

«Екологічний паспорт Закарпатської області» – щорічний документ, який включає основні питання та проблеми, що стосуються стану довкілля в регіоні.

Він формується на базі даних екологів, лісівників, працівників водного господарства і буде цікавим не лише для науковців, а й для кожного, хто дбає про рідний край.

Відповідно до паспорта вже до кінця серпня підготують регіональну доповідь, де стан довкілля розберуть по цеглинках та чітко окреслять кожну проблему.

Один із розділів ґрунтовного дослідження так і називається «Найважливіші екологічні проблеми регіону». Усі вони крокують із нами з року в рік, а їх вирішення залежить не лише від рішучих кроків центральної влади, а й від кожного з нас.

Так, для вирішення питання екологічно безпечного зберігання невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) та їх подальшої утилізації потрібна допомога Міндовкілля. Для Закарпаття важливо потрапити до Національного плану управління відходами, аби вивезти 225 т забрудненого пестицидами ґрунту із с. Рокосово Хустського району та з 8 населених пунктів Мукачівського району 41 залізобетонний контейнер, в яких зберігалися хімічні засоби захисту рослин.

Водночас досі невирішеними залишаються питання, пов’язані із роботою ДП «Солотвинський солерудник» та ТОВ «Закарпатполіметали». Та однією з найбільших проблем краю є недостатньо налагоджена система та інфраструктура збору та сортування твердих побутових відходів. Якщо її не вирішити, вона матиме у довгостроковій перспективі непередбачувані екологічні наслідки.

Згідно із даними реєстру на початку цього року на території Закарпатської області облікували 59 паспортизованих місць видалення твердих побутових відходів.

Практично всі ці об’єкти функціонують без належного проєктного обґрунтування, висновків державної екологічної експертизи, не відповідають санітарним та екологічним вимогам. Більшість з них вичерпали свої потужності, заповнені на 80-85%, а термін експлуатації сміттєзвалищ м. Виноградова закінчився.

Кардинальний шлях вирішення проблеми фахівці вбачають у рециклізації, тобто вторинній переробці відходів.

Про це повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне