https://rx.ua
116360
15:45 19.072021

«Куруц-фест» на Берегівщині: смачна кухня та народні танці. ФОТО, ВІДЕО

Життя 5313

Уже вкотре, після відзначення свята «Турул», що проводять у смт Вилок, гості не розходяться, а разом вирушають до парку села Пийтерфолво, де їх чекає колоритна програма етнофестивалю «Куруц-фест». Проводять його у парку розваг, де є чимало атракціонів, які облюбували для себе не тільки діти, а й дорослі. Організаторами стали «Товариство угорської культури Закарпаття» (ГО «ТУКЗ – КМКС») та громадська організація «Pro Cultura Subcarpathica».

Сам фестиваль проводять уже вдев’яте. Його головна мета – збереження давніх традицій, тож на святкуванні можна побачити вишивку з традиційними угорськими орнаментами, вироби з дерева та металу, послухати народну музику та насолодитися танцювальними номерами етноколективів. Крім того, на території парку розмістили чимало палаток, в яких проводили майстер-класи з різних напрямків – від ткацтва, гончарства, виготовлення прикрас до аквагриму та розмальовування тіла хною.

Відкривали захід грою традиційних угорських мотивів на старовинному народному духовому інструменті – тарагот. Після чого на святкову сцену запросили гостей заходу – представників дипломатичних місій Угорщини в Закарпатті, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Вітальне слово отримала Ільдико Орос, голова громадської організації «Pro Cultura Subcarpathica» та президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Вона звернулася до присутніх із проханням згадати, чому ж ми всі зібралися в цей день разом: «Це сталося завдяки тому, що колись наші хоробрі предки розпочали боротьбу за свою свободу під керівництвом великого полководця, князя Ракоці ІІ. Тому нам, як його нащадкам, треба пишатися такою видатною постаттю та пам’ятати усіх, хто боровся за нове життя для майбутніх поколінь».

Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради, зауважив, що карантинний рік відкрив для нас одну деталь – цивілізовані народи мають потребу в своїх культурних заходах, жагу до визначення своєї ідентичності, традицій та звичаїв. Він також додав – враховуючи символізм свята «Турул», цей фестиваль показує, що на одній території можуть мирно співіснувати, жити в повазі та толерантності, представники різних національностей – угорці, українці та русини.

Заступник голови ГО «ТУКЗ – КМКС» та депутат Закарпатської обласної ради Йосип Борто розповів, що Ференц Ракоці ІІ протягом восьми років вів своє військо у такій нелегкій боротьбі. Були там і злети, і падіння, однак вони не зупинялися та боролися до останнього. Хоча, в кінцевому рахунку, куруци вийшли переможеними, їхня боротьба не була марною.

«Можемо з гордістю сказати, що куруци, які проживали на теперішній території Закарпаття, стояли до останнього, до останньої краплі крові готові були боротися за свободу!» – наголосив Йосип Борто.

Після завершення урочистої частини гостей заходу розважали своїми виступами народні музичні та танцювальні колективи, а всі охочі могли знайти заняття до душі, відвідавши одну з численних локацій, які розмістили в парку. Не обійшлося й без традиційних страв угорської кухні – у величезних казанах варили запашний бограч, а фермери пропонували власноруч виготовлені настоянки, вина та джем.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне