https://rx.ua
110689
16:04 1.032021

Хід вакцинації на Закарпатті: щеплено 44 медичних працівників

Життя 2107

Минулого тижня на Закарпатті розпочалася вакцинація від COVID-19 вакциною індійського препарату Covishield, виготовленого за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca.

Станом на сьогодні вдалося щепити 44 осіб. Всі вакциновані почувають себе добре. Про це нині під час брифінгу повідомила Вікторія Тимчик – головна позаштатна експертка ДОЗ зі спеціальності “Епідеміологія”, завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ ЗОЛЦ МОЗ України.

– Наразі розпочали вакцинацію серед тих закладів, які надають безпосередню допомогу хворим на COVID-19. Згодом будуть розширювати діапазон закладів. Процедура займає приблизно 8 хвилин. Мобільна бригада після розпитування пацієнта отримує згоду на щеплення, відтак вносить дані у відповідна базу даних МОЗ, і вся інформація зберігається. Це важливо для того, щоб, у разі, якщо будуть введені вимоги в Європі щодо обов’язкової вакцинації, наші громадяни змогли отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію для перетину кордону, – зазначила Вікторія Тимчик.

Наразі, як уточнили на брифінгу, працює тільки одна мобільна бригада, в неї розписані всі дні на вакцинальну кампанію на три тижні наперед. Кожен заклад отримає графік для підготовки вакцинальної сесії.

Найближчим часом в області повинні працювати 8 бригад для проведення вакцинації. Усі громадяни, які бажають здійснити вакцинацію, можуть записатися в електронну чергу, створену спеціально для формування списків осіб, котрі хочуть отримати вакцину.

Також на брифінгу йшлося про те, що ситуація із коронавірусом на Закарпатті погіршується. 10 медичних закладів, що призначені для лікування хворих на COVID-19 заповнені на 73%. Закарпатська область вже наступного тижня може бути введена до так званої «червоної зони», а це означає запровадження максимальних карантинних обмежень.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне