https://rx.ua
109716
14:10 26.012021

Ректор УжНУ прозвітував за минулий рік роботи

Життя 2074

У понеділок, 25 січня, відбулося засідання конференції трудового колективу ДВНЗ «УжНУ». Захід проходив у режимі онлайн. Серед основних питань – звіт ректора Володимира Смоланки про результати діяльності університету за минулий рік.

Під час засідання розглянули також питання про внесення змін до складу делегатів конференції трудового колективу та про обрання виборних представників до складу вченої ради УжНУ з числа здобувачів вищої освіти.

«Для УжНУ 2020 рік ознаменувався включенням до регіонального світового рейтингу QS, а саме до 350 кращих університетів країн, що розвиваються, Європи та Центральної Азії – QS World University Rankings: EECA. Саме включення до цього рейтингу є передумовою входження до світового рейтингу QS», – зазначив Володимир Смоланка. Також, за його словами, УжНУ зайняв 11-те місце в рейтингу Webometrics, 14-те – у SciVerse Scopus, 11-те місце в «Топ-200 Україна-2020» та отримав право на участь у рейтингу U-Multirank.

«Продовжуючи кількарічну традицію, у 2020 році УжНУ ввійшов до світового екологічного рейтингу GreenMetric, який класифікує навчальні заклади за їхніми зобов’язаннями та діями щодо збереження екологічної стійкості. Займаючи 14-ту позицію серед українських університетів, виш демонструє позитивну динаміку в залученні інвестицій для «екологічно чистої» інфраструктури», – наголосив Володимир Смоланка. За його словами, у 2020 році викладачі університету працювали над 19 науковими проєктами (7 фундаментальних, 7 прикладних та 5 робіт молодих учених) за рахунок коштів держбюджету з річним обсягом фінансування понад 11 мільйонів гривень.

Розповів ректор і про фінансовий стан УжНУ. Минулого року університет увійшов до когорти найсильніших закладів вищої освіти України. Відтак загальний фонд бюджету вишу зріс на 20,3 млн гривень (порівняно з 2019 роком), наголосив Володимир Смоланка. Відповідно до фінансового звіту, перехідний залишок коштів по спеціальному фонду університету на початок 2020 року становив 110,8 млн грн. Обсяг фінансування навчального закладу – 524,2 млн грн. Фінансування загального фонду становило 250,5 млн грн, а спеціального фонду – 269,1 млн грн. Обсяги надходжень спеціального фонду перевищили обсяги надходжень загального фонду на 18,6 млн грн.

«Загалом в університеті за 2020 рік було виконано робіт з поточного та капітального ремонту на загальну суму 36887046,09 грн», – розповів ректор. Зокрема були проведені капітальні ремонтно-реставраційні роботи в головних корпусах медичного та юридичного факультетів.

Як зазначив Володимир Смоланка, сайт електронного навчання університету (e-learn.uzhnu.edu.ua) є важливою складовою освітнього процесу, а з початком запровадження карантинних обмежень він став відігравати ключову роль. Про використання сайту свідчить статистика. Станом на кінець 2020 року в системі зареєстровані всі студенти та викладачі, а це понад 16 тисяч користувачів. І якщо за весь 2019-й було переглянуто майже 1,5 млн сторінок, то минулого року – понад 22 млн. До слова, з повним звітом ректора можна ознайомитися на сайті УжНУ.

«Карпатський об’єктив»

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне