https://rx.ua
109647
09:04 23.012021

У Берегові відзначили День угорської культури

Життя 901

Угорці у всьому світі 22 січня відзначають День угорської культури. У цей день в 1823 році Ференц Келчеі завершив написання угорського гімну та зазначив на листках «чистовика» саме цю дату.

Це був, мабуть, найславніший день у житті будівлі поштового відділення міста Берегово, коли звідти Келчеі відіслав Гімн. Саме тому, традиційно, День угорської культури в Берегові відзначали біля меморіальної дошки Келчеі, встановленої на стіні зазначеної установи. Проте вшанування цього року дещо відрізнялося від попередніх. Як ми вже звикли, з часу пандемії та введених через неї обмежень всі пам’ятні заходи відбуваються не масово та тихо. Так розпочинався і нинішній, проте важко було зберігати тишу з нагоди такої події, тож національна молитва все ж зазвучала з вуст кількох присутніх.

«Культура – це те середовище, в яке ми народжуємося, де ми почуваємося добре, і для того, щоб це залишалося і надалі так, ми повинні плекати свою культуру, захищати та передавати молодому поколінню», – наголосила Ільдико Орос, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Берегівський міський голова Золтан Бабяк зазначив: як досі, так і надалі робитиме все, щоб представники всіх національностей міста та Берегівської ОТГ жили поруч у мирі. «Відстань між пам’ятною дошкою Келчеі та пам’ятником Шевченку становить приблизно 70 метрів. На жаль, між українською та угорською дружбою – трохи більше», – зауважив мер і побажав усім щасливого та мирного вшанування.

«Село Сатмарчеке знаходиться на відстані 12-ти кілометрів звідси. Хоча Келчеі закінчив написання Гімну там, але надіслати зміг лише звідси, адже в ті часи найближче поштове відділення було тут», – згадав історію події Іштван Д. Молнар, голова Берегівського міського осередку ТУКЗ-КМКС. «Угорська культура є найважливішою цінністю для нас, угорців. Це неможливо «надбати» з дня на день: вона розвивалася та еволюціонувала протягом сотень років, поки стала такою, як нині, – зазначив він і наголосив: – День, коли ми шануємо свої культурні цінності та скарби, вкрай потрібен».

SD/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне