https://rx.ua
109612
14:13 22.012021

В Ужгороді відзначили День Соборності. Фото, Відео

Життя 991

Сьогодні, 22 січня, вся Україна відзначає День Соборності. І, з цього приводу, по всій нашій державі відбуваються урочисті заходи приурочені цьому святу – покладання квітів політиками та лідерами громад визначним особам у нашій історії, тематичні виставки, телеефіри за участі істориків, політологів та інших експертів.

Тож, сьогодні до святкування долучилося і Закарпаття. Зокрема, в місті Ужгороді, з дотриманням усіх карантинних обмежень, поблизу будівлі Закарпатської обласної ради та ОДА на площі Народній, керівники області та міста, обласних установ й організацій поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, а далі за кількасот метрів і до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину на набережній Незалежності.

Також, сьогодні в атріумі Закарпатської ОДА розгорнута банерна виставка «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір», яка присвячена перебігові подій Української революції у різних регіонах, а також українському національному руху цієї доби за межами України.

Загалом, 14 тематичних банерів показують, що революційні події сто років тому мали загальноукраїнський характер: на сході й заході, півночі та півдні – скрізь в Україні відбулося національне пробудження та почалося державотворення.

До речі, ця виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно з партнерами з Інституту історії України Національної академії наук та Державної архівної служби.

Як відомо, ця дата приурочена до подій, які відбувалися у надзвичайно складні часи визвольних змагань 1917-1920-х років. Саме цього дня, у 1918 році на хвилі національно-визвольних змагань, Українська Центральна Рада вперше у XX столітті проголосила незалежність української держави у своєму IV (Четвертому) Універсалі.

А вже через рік, 22 січня 1919-го, на Софійському майдані в Києві Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в одну державу і цим політичном кроком показали справжні прагнення усього українського народу.

Вже у 71-у річницю Акта Злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва.

Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичною партією і готові протистояти тоталітарному режиму. Таким чином, 31 рік тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Це свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Юрій КОПИНЕЦЬ

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне