https://rx.ua
108481
13:33 4.122020

На Закарпатті говорили про дитячу вакцинацію та презумпцію згоди на щеплення

Життя 2002

У п’ятницю, 4 грудня, в Закарпатській ОДА відбувся брифінг, щодо імунізації. Зокрема, йшлося про дитячу вакцинацію, а також про зміни в законодавстві. Зокрема, про презумпцію згоди на щеплення.

За оцінкою ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло низку хвороб.

– Близько 20 млн. дітей щороку в світі залишаються не вакцинованими.

Наразі існують певні перебої із програмами імунізації по всьому світі, через COVID-19, – зазначила під час брифінгу обласний епідеміолог, Вікторія Тимчик. – Насправді, відсутність планових щеплень може стати більшою проблемою, ніж сам коронавірус. Цього не можна допустити в жодному разі. За цей рік на Закарпатті ми зафіксували десять випадків інфекційних захворювань. Але навіть це говорить, що прогалина в імунізації таки залишилася.

За словами лікарів, Україна наблизиться до європейської практики завдяки ухваленню законопроєкту № 4142 «Про систему громадського здоров’я», який пропонує змістити пріоритет від лікування до політики зміцнення здоров’я і профілактики хвороб. Однією з головних новацій у цьому законопроєкті є перехід до презумпції згоди на вакцинацію.

Сьогодні батьки або законні представники дитини перед вакцинацією мають заповнити низку документів, зокрема Інформовану згоду та оцінку стану здоров’я особи або дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики, яка затверджена Міністерством охорони здоров’я і використовується на всій території країни.

Новий законопроєкт спростить цю процедуру. Пропонується, що профілактичні щеплення робитимуть після медичного огляду особи в разі відсутності в неї відповідних медичних протипоказань. Якщо ж особа та (або) її законні представники відмовляються від обов’язкових профілактичних щеплень, лікар зобов’язаний узяти в них відповідне письмове підтвердження про відмову, а в разі небажання дати таке підтвердження — засвідчити це актом у присутності свідка.

Отже, батьки або законні представники дитини будуть писати заяву тільки в разі відмови від щеплення. Вони будуть ознайомлені з ризиками та братимуть відповідальність за таке рішення на себе.

Це спростить доступ до вакцинації та збільшить охоплення щепленнями дітей, зокрема в закладах освіти й дитячих закладах оздоровлення та відпочинку: до них будуть зараховувати за наявності відповідного витягу з медичної картки закладу охорони здоров’я, у якому дитина перебуває під медичним наглядом.

– Тепер ми всі бачимо на прикладі COVID-19, що таке інфекційний процес, як він проходить і наскільки важливою є вакцинація, – наголосив Михайло Радь, обласний педіатр. – На Закарпатті – досить низький рівень щеплення дітей. Вакцинація дітей в області складає 43,89%. Щодо вакцин, то найгірша ситуація з гепатитом B, хоча акцентуємо увагу батьків завжди, що це щеплення необхідне. Також низькими є показники з поліомієліту, правця, дифтерії. Найгірша ситуація в Перечинському та Великоберезнянському районах, на Хустщині та Іршавщині.

Тож, як наголошують лікарі, батькам варто пам’ятати, що будь-яке щеплення безпечніше, ніж захворювання, від якого воно захищає.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне