https://rx.ua
108271
14:42 27.112020

У Генконсульстві Угорщини в Ужгороді вручили нагороди високого рівня

Життя 2699

Президент Угорщини Янош Адер у жовтні нагородив Золотим Хрестом «За заслуги» депутата Чопської міської ради, управлінця ТУКЗ-КМКС з економічних питань, головного бухгалтера Благодійного фонду КМКС Оскара Балога, педагога, яка вже перебуває на пенсії, одну із засновниць місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) села Баркасово Валерію Факас, а також Срібним Хрестом «За заслуги» Валерію Королович, директорку Будинку культури с. Дерцен, керівницю ансамблю народного танцю «Gyöngyösbokréta».

Урочисте вручення державних нагород відбулося 26 листопада у Генеральному консульстві Угорщини у м. Ужгород. Першою присутніх привітала консулка Едіна Албертне Шімон. З огляду на епідемічну ситуацію, церемонія відбулася у вузькому колі.

Після виконання національного гімну до гостей звернувся Генеральний консул Йожеф Бугайла.

– Пандемія створила надзвичайну ситуацію у всьому світі, тому церемонія нагородження також проходить у незвичному форматі вже втретє. Але я вірю, що наступний рік стане набагато кращим, ніж цей, усі зможуть побороти епідемію, і угорська нація вийде сильнішою з цієї боротьби, – наголосив дипломат і вручив високі державні нагороди, суворо дотримуючись карантинних норм.

Першою відзнаку отримала Валерія Факас – за віддану працю, збереження ідентичності, рідної мови та культурних традицій угорської громади Закарпаття, а також громадську діяльність. Зворушена, педагог подякувала всім, завдяки кому вона може бути присутня на урочистій церемонії, і наголосила:

– Хочу висловити особливу подяку Угорщині за те, що не забуває про нас, а також Товариству угорської культури Закарпаття. Якщо Бог і сили дозволятимуть, продовжуватиму, як і досі, свою громадську діяльність.

Оскар Балог отримав Золотий Хрест «За заслуги» за громадську діяльність, спрямовану на збереження угорської культури та традицій на Закарпатті.

– В першу чергу, хочу висловити подяку своїй родині, дружині Лівії, а також Угорщині, угорському уряду та Генеральному консульству за неймовірну підтримку, яку вони надають нам, щоб ми могли залишитися тут угорцями. Для мене це велика честь, оскільки це визнання роботи, яку ми виконували десятиліттями в межах КМКС та на місцевому рівні з громадою Чопа. Щиро дякую від свого, а також від імені своєї родини та громади, – підкреслив Оскар Балог. – Я головний бухгалтер уже протягом 10 років. За цей час суми та рівень підтримки значно виросли, сьогодні важко знайти сферу, в якій закарпатські угорці не отримували б підтримку від Угорщини. Особливо відрадно, що нашу роботу, яку ми виконуємо, так би мовити, «в тилу», щоб усі платежі проводились точно і вчасно, визнають. Адже ми працювали, працюємо і будемо працювати над цим і надалі.

Валерії Короловіч Срібний Хрест «За заслуги» вручили за збереження та плекання угорської народної культури.

– Я дуже вдячна за визнання, насамперед, Товариству угорської культури Закарпаття за номінацію, велика честь, що про нас, представників сфери культури, не забувають, це мотивує нашу подальшу роботу. Дуже дякую Яношу Адеру та Угорщині за надзвичайну допомогу та підтримку, яку вони надають. Це для нас дуже багато значить. Ми продовжували б працювати і без цього, тому що ми народилися тут, і це наше завдання, але з цією підтримкою працювати набагато легше, – наголосила Валерія Короловіч.

Нетривала церемонія, яка пройшла в сімейній атмосфері, закінчилася виконанням угорської національної пісні «Szózat».

Вікторія Рего/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне