https://rx.ua
108049
14:13 18.112020

У Тячівщині вшанували пам’ять жертв «маленьких робіт»

Життя 983

17 листопада, з дотриманням протиепідемічних правил, у смт Солотвино відбувся меморіальний захід на честь пам’яті 170-ти угорців селища, жертв сталінських репресій, які не повернулися додому.

Із Солотвина на примусові роботи забрали близько шестисот мешканців, яких спочатку пішки відвели до Рахова, а потім, оголосивши їх військовополоненими, пішки відвели аж до Сваляви на «триденні роботи», які стали довгими роками, проведеними у таборах, далеко від Закарпаття. 170 чоловіків, юнаків уже ніколи не повернулися в Солотвино.

Заступник голови Верхньотисянського осередку ТУКЗ-КМКС Янош Кочерга розповів: «Через епідемічну ситуацію захід провели у вузькому колі. Проте вважали необхідним згадати найсумнішу частину історії закарпатських угорців, мешканців Солотвина. В селищі 170 родин втратили близьких у результаті репресій. Важливо, аби і майбутнє покоління знало про ці жахіття, сподіваємося, що таке більше ніколи не повториться».

Під час заходу учні Солотвинської середньої школи ім. Яноша Бояі виступили з короткою програмою, декілька композицій виконав духовий оркестр шахтарів, священник католицької церкви помолився за жертв репресій. Присутні представники ТУКЗ-КМКС, місцевої школи та садочку, селищної ради поклали вінки до меморіального знаку.

Карой Такар та його команда на велосипеді подолали шлях із Солотвина до Рахова та звідти до Сваляви, повторивши шлях, який пройшли репресовані мешканці селища. Спортсмен щороку проїжджає цією дорогою на пам’ять про невинні жертви.

VE/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне