https://rx.ua
107329
11:04 20.102020

Закарпатські угорці збагатилися Культурним центром ім. Шарі Федак

Життя 1970

18 жовтня відбулася церемонія передачі Культурного центру ім. Шарі Федак. Дійство розпочалося біля пам’ятника актрисі в м. Берегові. Тут присутні мали можливість познайомитися з фактами біографії та творчості примадонни.

Відтак учасники заходу поклали вінки до пам’ятника Шарі Федак і перемістилися до будівлі Культурного центру, де символічну стрічку перерізали голова ГО «Pro Cultura Subcarpatica», президент Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ Ілдика Орос, заступник держсекретаря з питань молодіжної політики Угорщини Богларка Іллеш та голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович.

Представники історичних церков, греко-католицький священник Іштван Мароші та пастор реформатської церкви Ференц Тарацкозі, попросили Божого благословення закладу, його роботи та працівників.

Після цього учасники дійства оглянули приміщення Культурного центру. У підвалі будівлі знаходяться дві менші кімнати для гри в шахи та карти, а також фотозона для гостей, щоб зафіксувати свій візит у старовинних костюмах. На першому поверсі облаштовано квест-кімнату, де можна ознайомитися з життям та творчістю примадонни, оперетою та іншими пов’язаними з біографією акторки видами мистецтва. Тут також проводитимуть різноманітні культурні заходи, танцювальні вечори, розважальні дійства для молоді, вікторини, веселі ігри.

Під час церемонії відкриття Культурного центру актори Закарпатського обласного угорського драматичного театру: Наталія Гал, Юлія Форноші, Мелінда Орос, Магдолна Ваш, Аттіла Ференці та Іштван Шетер – виступили з програмою про життя Шарі Федак.

Створення Культурного центру профінансував угорський уряд у співпраці з БФ «За Закарпатський угорський інститут». Розмістили заклад у прибудові Закарпатського обласного угорського драматичного театру, де провели повну реконструкцію приміщення та закупили висококласне обладнання. У рамках ремонтних робіт замінили двері та вікна, оновили електричну мережу, проклали мережу водопостачання та каналізаційну систему, провели внутрішній ремонт, установили систему кондиціонування та вентиляції, відремонтували сходи та закупили інвентар.

Організатори сподіваються, що Культурний центр стане надійною платформою для задоволення культурних потреб місцевих жителів та майданчиком для проведення змістовного дозвілля.

K. K./Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне