https://rx.ua
107316
08:48 20.102020

На Хустщині за сприяння ТУКЗ-КМКС оновили спортзал Вишківського НВК. ФОТО

Життя 1402

Нещодавно відбулася церемонія передачі спортзалу Вишківського НВК І–ІІІ ст. ім. Ференца Келчеї, оновленого в рамках програми угорського уряду «Східне партнерство» у співпраці з Товариством угорської культури Закарпаття. Завдяки наданій допомозі в спортзалі вдалося повністю замінити підлогу. Ремонтні роботи обійшлися в 900 000 гривень.

ТУКЗ-КМКС протягом минулих років оновило сотню шкіл на Закарпатті в рамках програми Міністерства закордонних справ Угорщини, у планах – продовження роботи в цьому напрямі. Спортзал Вишківського НВК з угорською мовою навчання вже був в аварійному стані, тож проведений ремонт – значна допомога для закладу.

«Вишково відіграє важливу роль у житті закарпатських угорців, адже є одним із важливих бастіонів Верхньотисянського регіону й діаспори. Цей населений пункт дав Закарпаттю та його угорській громаді багато відомих людей. Важливе значення для мешканців селища має середня школа з угорською мовою навчання, де триває серйозний навчально-виховний процес. Тож, звісно, ми допомогли цьому закладу, як і раніше», – наголосив голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович.

За словами голови Верхньотисянського осередку ТУКЗ-КМКС Йожефа Шарі, майбутнє належить молоді, тому потрібно робити все для того, щоб вона розвивала свої таланти. «Якщо в школярів буде можливість розвиватися в гарних умовах, займатися спортом, то ми матимемо здорову молодь, що для нас дуже важливо. Дякуємо ТУКЗ-КМКС, угорському уряду та всім, хто зробив внесок у реалізацію цього оновлення», – підкреслив Йожеф Шарі.

Директорка Вишківського НВК І–ІІІ ст. Чілла Дарваї висловила вдячність за допомогу, надану ТУКЗ-КМКС. «Для нашого закладу Товариство угорської культури Закарпаття – це та організація, на допомогу котрої ми завжди могли розраховувати», – наголосила директорка. Вона також підкреслила, що 25 жовтня стане переломним моментом, тому цього дня важливо зробити правильний вибір.

Наразі у Вишківському НВК навчаються понад 400 учнів, котрі завдяки проведеному в спортзалі ремонту зможуть займатися спортом у належних умовах. Водночас у планах ТУКЗ-КМКС подальші оновлення в навчальному закладі.

Еніке Вараді/Váradi Enikő/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне