https://rx.ua
107275
14:38 17.102020

На Берегівщині урочисто передали оновлений дитячий садок. ФОТО

Життя 939

У селі Астей 16 жовтня відбулася урочиста передача відремонтованого в рамках Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну дитячого садочка.

Будівлю для ДНЗ, яка тоді була житловим будинком, у 1991 році придбала Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція, оскільки в селі не було дитсадка. У той час одну групу закладу відвідували 25 дітей. У 2003 році тут створили окрему сільську раду, заклад почав розвиватися, і з 2009-го функціонували вже дві групи. Восени 2019 року Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство стало розширювати садок у рамках Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

Згідно з будівельними дозволами та затвердженими планами, будівлю доповнило мансардне приміщення, де створили умови для функціонування ще однієї групи: спальню, кімнату для занять, вбиральню. Повністю оновили і приміщення на першому поверсі, звели нові перегородки з цегли, замінили вікна, двері, підлогу, відремонтували стіни та стелю. Ремонт провели й на кухні, у вбиральнях та складському приміщенні. Крім того, укріпили фундамент, утеплили та поштукатурили ззовні стіни. Загальна сума інвестицій – 4 991 703 гривні.

Голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ілдика Орос, вітаючи присутніх, повідомила, що село отримало зовсім новий садочок. Адже після початку ремонтних робіт стали виявлялися додаткові проблеми, які потрібно було негайно вирішувати. Тож насправді провели реконструкцію, і тепер у ДНЗ можуть функціонувати вже три групи. Місцевим залишилося тільки впорядкувати навколишню територію, створити ігрові майданчики.

«Дитячий садочок – дуже важливий заклад, адже тут розпочинаються розвиток, навчання та соціалізація дітей, і не все одно, в яких умовах це відбувається», – наголосив, у свою чергу, голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович. Політик також відзначив роботу Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства в цьому напрямі.

Консул Генерального консульства Угорщини в м. Берегові Ангела Лукач висловила радість, що може бути присутня на черговому урочистому заході з нагоди передачі ще одного оновленого за підтримки угорського уряду дошкільного навчального закладу. «Відрадно, що тут читають угорські народні казки, розвиваються та навчаються угорською представники угорської громади», – зазначила дипломат.

Очільниця сільської ради Аніко Надь подякувала угорському уряду, а також Закарпатському угорськомовному педагогічному товариству та Товариству угорської культури Закарпаття (КМКС) за сприяння в оновленні.

Після вітальних промов пастор реформатської церкви Іван Густав попросив Божого благословення для будівлі, вихованців та працівників закладу.

Відтак Ангела Лукач, Ілдика Орос, Василь Брензович та Аніко Надь перерізали символічну стрічку на оновленій будівлі.

Наприкінці церемонії перед гостями з віршами, піснями й танцями виступили вихованці дошкільного навчального закладу.

CsA/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне