https://rx.ua
107186
17:30 14.102020

Дистанційка для вишів та канікули для шкіл: в Україні посилюють карантинні заходи

Життя 1100

Кількість підтверджених випадків коронавірусу в світі перевищила 37 мільйонів, а кількість летальних випадків сягнула за мільйон.

Найбільше підтверджених хворих на коронавірус у США, Індії та Бразилії. Проте нещодавно і в Європі почався новий сплеск захворювання.

Із наближенням зими більшість країн північної півкулі опинилися на порозі другої хвилі поширення коронавірусу.

Україна – серед «лідерів» за кількістю нових випадків – як у Європі, так і в світі.

Цього тижня в Україні встановлено абсолютні антирекорди: 9 жовтня виявили 5 728 випадків коронавірусу, 108 людей померло, 1 920 – одужало.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу повідомив, що за останній час встановлено два антирекорди – за кількістю летальних випадків та за кількістю госпіталізацій.

Дистанційне навчання

Через зростання захворюваності на COVID-19 влада має намір відправити на дистанційне навчання виші й пропонує почати осінні канікули в школі швидше, ніж планувалося раніше.

Міністерство освіти рекомендуватиме школам розпочати осінні канікули з 15 до 30 жовтня, а закладам вищої освіти перейти на дистанційну форму навчання до 15 листопада.

Про це заявив виконувач обов’язків міністра освіти України Сергій Шкарлет. Напередодні про низку рішень щодо боротьби з епідемію СOVID-19 написав голова медичного комітету Михайло Радуцький. За його словами, це вирішили на нараді у Президента Володимира Зеленського.

Цю інформацію підтвердила і прессекретарка президента Юлія Мендель. За її словами, Володимир Зеленський на нараді відомств, відповідальних за охорону здоров’я в країні, підтримав пропозиції посилити нагляд за дотримання карантинних заходів та раніше почати канікули у школах.

– Закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти рекомендуватимемо перейти на дистанційну форму навчання на період із 15 жовтня до 15 листопада з обов’язковим виїздом усіх студентів із гуртожитків, – написав Сергій Шкарлет у Telegram.

В.о. міністра освіти запевнив, що студентів не виселятимуть із гуртожитків примусово, попри те, що саме гуртожитки є одним із місць потенційної небезпеки поширення коронавірусу.

Студентам, які поїдуть додому, мають повернути кошти за проживання за цей період.

Водночас, за словами С. Шкарлета, заклади дошкільної освіти працюватимуть у звичайному режимі з урахуванням рекомендацій МОЗ та державного санітарного лікаря.

10 кроків Зеленського

У неділю, 11 жовтня, голова комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький опублікував 10 кроків зі стримування епідемії, які затвердив президент на нараді щодо ситуації з коронавірусом.

Зокрема, йшлося про те, що роботу закладів громадського харчування, ресторанів та клубів у червоних та помаранчевих зонах обмежать до 22:00.

Міністерство охорони здоров’я повинно збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.

У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. У Києві таким місцем може стати Палац спорту.

До прийняття пацієнтів із ковідом готують відомчі лікарні та заклади, а до роботи в інфекційних лікарнях залучають інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ.

МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів із 30-35 тис. до 50 тис. на добу.

До кінця жовтня місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць для хворих на коронавірус із подачею кисню.

Верховна Рада розгляне зміни до закону, якими запровадить штраф 3 400 – 5 100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без захисних масок.

Добова кількість нових хворих на коронавірусну хворобу наближається до 6 тисяч, а міністр охорони здоров’я каже про критичну ситуацію.

Тут варто також зазначити, що з 12 жовтня в Україні набуває чинності новий розподіл регіонів, відповідно до темпів поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Зокрема, Київ знову повертається у «помаранчеву» зону. До «червоної» зони потрапляють два міста: місто Канів Черкаської області; місто Суми Сумської області.

Найбільше хворих медиків – на Закарпатті

У той час, коли влада заявляє про стабільність і контроль ситуації із коронавірусом, лікарі Закарпаття наголошують – лінію фронту тримають саме вони.

На сьогодні в Україні існує ситуація, кажуть лікарі, коли майже 80% вартості лікування коронавірусу українці сплачують самотужки. Влада спрямувала кошти з Фонду боротьби з COVID-19 на інші потреби, і нині в ситуації, коли показники добового приросту хворих в Україні вже наближаються чи навіть перевищують весняні італійські, лікарні виявилися неготовими до прийому хворих.

З усіх областей найбільше хворих медиків – на Закарпатті. Про це на пресконференції в Ужгороді повідомила Ірина Котлярова, лікарка-кардіолог, заступниця директора Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії. За весь час пандемії на Закарпатті COVID-19 інфікувалися 1 033 лікарі.

– Наші колеги не захищені, наражають на небезпеку не лише себе, а й свої родини, бо не проходять належного регулярного тестування, щодня працюючи з хворими та наражаючись на великий ризик. Медичних працівників необхідно захищати та тестувати, незалежно від того, чи працюють вони в опорних лікарнях, чи стикаються з цією хворобою в інших закладах, – наголосила Ірина Котлярова. За словами лікарки, європейська статистика свідчить: від 10 до 22% медичних працівників інфікуються COVID-19.

Ольга Олексик, завідувачка відділенням ендокринології Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака, вважає: в країні йде ще й друга війна і лінію фронту тримають саме медики. А збільшення кількості хворих, недостатнє та довготривале тестування додає ще більше роботи.

– ПЛР-аналізи роблять довго, інколи на це треба 3 – 4 дні. Цей аналіз уже інколи й недійсний. А для госпіталізації в обласний заклад треба 72 години з моменту взяття аналізу. Виходить замкнене коло. Ми бачимо людей, які приходять до зачинених дверей, тому що цей аналіз не дозволяє їм бути госпіталізованими. Це треба негайно вирішувати, – каже Ольга Олексик. Вона також зауважила, що вартість тестування у приватних клініках є для більшості людей непідйомною і не вирішує проблему.

Лікарі також нагадали, що через COVID-19 пацієнти з різними патологіями не можуть отримати належного лікування та допомоги.

– Це 68% хворих на серцево-судинні хвороби, дуже велика частина з хворобами легенів, цукровим діабетом тощо. У зоні найвищого ризику ще й через те, що на сьогодні обмежена планова госпіталізація у спеціалізовані заклади 3-го рівня, – каже Ірина Котлярова. – Пацієнт, який має суттєву кардіопроблему, не може очікувати госпіталізації понад 6 місяців. Інакше настануть непоправні наслідки, ускладення.

Загалом лікарі в Україні наголошують на тому, що наразі ситуація серйозніша, ніж будь-коли з початку епідемії. Тож закликають носити маски, дотримуватись соціальної дистанції та частіше мити руки.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне