https://rx.ua
107037
15:21 9.102020

Будівлю Берегівської середньої школи №4 ім. Лайоша Кошута відремонтують

Життя 1812

У рамках візиту на Закарпаття 8 жовтня державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі відвідав Берегівську загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів №4 з угорською мовою навчання ім. Лайоша Кошута. У ході цього заходу Благодійний фонд «За Закарпатський угорський інститут» та Берегівська міська рада як утримувач закладу підписали лист про наміри щодо реконструкції крила школи за підтримки угорського уряду.

Окрім державного секретаря, участь у церемонії підписання взяли Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі, голова ТУКЗ-КМКС та БФ «За Закарпатський угорський інститут» Василь Брензович, в.о. ректора Закарпатського угорського інституту ім. Френца Ракоці ІІ Іштван Черничко, берегівський міський голова Золтан Бабяк, голова Берегівської райради та районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, депутат обласної ради Чаба Пийтер.

Директор школи Емеше Желтвай-Веждел привітала гостей та коротко розповіла про заклад. Берегівська ЗОШ І–ІІІ ступенів №4 ім. Лайоша Кошута – друга найбільша школа з угорською мовою навчання в області. Цей заклад діє вже 118-й рік. На сьогодні в школі вчаться 705 учнів та працюють 54 вчителі. Директор також наголосила, що реконструкція крила будівлі в рамках Програми оновлення закарпатських угорських опорних шкіл дасть можливість створити гідні умови для навчання підростаючого покоління.

«Історична установа нашого міста, яка відображає минуле, сьогодення та майбутнє, нині має вже дещо зношений вигляд. Цей навчальний заклад є зв’язком між поколіннями та народами, який зберігає наші традиції, наші скарби, успадковані від предків, честь, працьовитість та мислення угорського народу», – зазначив, у свою чергу, Золтан Бабяк. Він подякував Угорщині за те, що вона робить усе можливе для збереження угорців Закарпаття. Міський голова Берегова завершив свою промову словами Лайоша Кошута: «Хай нація буде вірна собі, усе ще можна врятувати. Тільки та нація, яка відреклася від себе, може зникнути».

До візиту гостей учні школи підготували невелику концертну програму. Вони виступили перед присутніми з віршами та піснями.

Арпад Янош Потапі у своєму виступі наголосив, що ремонт будівлі школи – це подія, на яку вже давно чекали. А відтак запевнив, що угорський уряд, як досі, так і надалі робитиме все можливе для розвитку Закарпаття, надаватиме йому всебічну підтримку.

«Порушуючи питання розвитку інституцій чи зміцнення ідентичності, ми говоримо про освітні, культурні та медичні заклади, але зазвичай оминаємо політичні системи. Утім, на мою думку, їхнє зміцнення є одним із найважливіших завдань, адже коли політичні інституційні системи слабшають, тоді й зазначене ми не можемо покращити», – наголосив держсекретар.

Тож він закликав усіх скористатися своїм правом голосу на майбутніх місцевих виборах і підтримати кандидатів від КМКС, оскільки саме тоді угорці Закарпаття залишатимуться в гармонії та тісній взаємодії з батьківщиною, матимуть її підтримку.

«Берегівська середня школа ім. Лайоша Кошута завжди відігравала дуже важливу роль у житті міста, і я переконаний, що так буде й надалі, – наголосив Василь Брензович. – Саме тому важливо, щоб приміщення всіх шкіл були в хорошому стані та належним чином обладнані». Голова ТУКЗ-КМКС запевнив, що ремонтні роботи розпочнуться вже найближчим часом, і підкреслив, що реалізація програми триватиме і в майбутньому буде оновлений також головний корпус.

Відтак Василь Брензович та Золтан Бабяк підписали лист про наміри щодо співпраці з оновлення навчального закладу.

K. K./Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне