https://rx.ua
106356
14:40 24.092020

День туризму на Закарпатті: нагородження кращих працівників та підписання меморандуму

Життя 2058

Закарпаття – один із регіонів України, де є можливість чудово відпочити, насолодитись неймовірною природою, а також ознайомитися із самобутньою історією та культурою. Тож туризм завжди був пріоритетним напрямком у розвитку нашого краю.

Щороку до Міжнародного дня туризму, який відзначається 27 вересня, на Закарпатті вітають кращих працівників туристичної галузі.

З цієї нагоди, у четвер 24 вересня, відбулася низка заходів.

Найперше – урочистості в атріумі Закарпатської ОДА.

Керівництво області нагородило кращих фахівців туристичної сфери: туроператорів, керівників закладів розміщення та харчування, господарів сільських садиб, тих, хто надає послуги з організації активного відпочинку, та інших представників туристичного бізнесу.

Усіх присутніх зі святом привітав перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто.

– Туристи – це локомотив для розвитку Закарпаття. У нашій області є все, аби розвивати туристичний напрямок, щоб туристи хотіли до нас їхати. Це і вдале географічне розташування, і природа, термальні та мінеральні води, цікаві об’єкти культурної та історичної спадщини. Будемо сподіватися, що ситуація з епідемією в скорому часі врегулюється, і ми всі зможемо повернутися до нормального ритму життя. Адже епідемія сильно вдарила по економіці, зокрема і по туристичній галузі краю. Тож бажаю всім хто працює в цій галузі галузі пережити цей нелегкий період, мати чіткі плани та цілі і вперто до них йти, – наголосив Йосип Борто.

Під час урочистостей голова Закарпатської ОДА Олексій Петров та перший заступник голови Закарпатської обласної ради, Йосип Борто нагородили почесними грамотами та подяками кращих представників туристичної галузі області: власників ресторанів, санаторіїв, готелів, сільських садиб та екоферм, інформаційних порталів.

Як зазначила Любов Когуч, заступник начальника управління туризму та курортів Закарпатської ОДА, туристична галузь на Закарпатті розвивається досить динамічно.

– Ми спостерігаємо не тільки ріст статистичних показників, але й появу нового туристичного продукту. Особливо цю тенденцію можна відзначити в гастрономії. У краї дуже добре розвиваються сироварні та равликові ферми. У цілому кожен район у нашій області відрізняється своїм гастрономічним продуктом. Також промарковуються піші та кінні маршрути, – розповіла Любов Когуч.

Відтак в Закарпатській ОДА відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо підтримки функціонування Центру сталого туризму українських Карпат, створеного у рамках реалізації проєкту «Забезпечення розвитку сталого туризму в українських Карпатах» між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою та «Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області», який скріпили своїми підписами перший заступник облради Йосип Борто, голова ОДА Олексій Петров, директор Агенції регіонального розвитку Закарпаття Денис Ман.

У документі йдеться, про написання та підготовку проєктів, реалізація яких сприятиме розвитку сталого туризму в українських Карпатах, створення інфраструктури, здійснення впливу на економічний розвиток менш розвинених гірських територій.

Завершилися заходи до Міжнародного дня туризму конференцією на тему: «Створення нових туристичних локацій через реалізацію проектів регіонального розвитку». Загалом під час заходу доповідачі ознайомили всіх присутніх з новими туристичними проектами, які реалізуються на Закарпатті. Зокрема можна було почути про створення такого культурного маршруту, як «Шлях гуні». За словами керівника проекту Владислава Товтина, стежка цього маршруту (протяжністю 15 км) розпочинається в селі Річка. Мандрівники можуть відвідати ті місця, в яких вже сотні років верховинці займаються традиційним полонинським господарюванням.

Також на конференції йшлося про такі цікаві проекти, як «Музей гуцульської бринзі в Рахові» та «Реміснича мануфактура у Паланку».

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне