https://rx.ua
105698
14:31 10.092020

Школярі Берегівщини через 100 років знову мають можливість навчатися рідною мовою

Життя 1293

У селі Бакош досі угорською мовою діти мали можливість навчатися лише у недільній школі, яка фунціонувала тут завдяки Закарпатському угорськомовному товариству. Проте в цьому році, в рамках Програми оновлення дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну, в населеному пункті оновили та розширили навчальний заклад ім. Каталін Франгепан. Загальна сума проведених робіт – 6 995 400 гривень. Відтак, у відремонтованих приміщеннях поруч із дитячим садочком розташували школу.

Генеральний консул Угорщини у місті Берегово Матяш Сіладі зачитав вітання віце-прем’єра Жолта Шем’єна та Уповноваженої прем’єр міністра Угорщини Каталін Сілі, в якому йдеться про те, що новий навчальний заклад має символічне значення, адже проголошує подальше існування закарпатських угорців.

«Ми чекали цього дня дуже довго, – зазначила у своїй промові голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ілдика Орос». «Багато спроб і зусиль нарешті увінчалися успіхом», – підкреслила вона та звернулася до першачків новоствореної школи, які, за словами пані Орос, пишуть історію. Вона також висловила особливу подяку відважним сім’ям, які обрали для навчання дітей нову освітню установу, та сільському голові, який підтримав ініціативу.

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович, звертаючись до присутніх, розповів, що закарпатські угорці й через сто років зберегли волю до навчання угорською мовою. Він також висловив вдячність угорському уряду та голові місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття Яношу Сані.

Сільський голова Василь Рущак, у свою чергу, подякував присутнім та всім причетним за те, що населений пункт отримав якісну установу.

Янош Сані у своєму виступі звернув увагу на важливість спільної роботи, поваги один до одного та єдності.

Після урочистих промов присутніх привітали віршами учні першого класу.

Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне