105647
16:01 8.092020

Програма підтримки молодих талантів у Карпатському басейні Collegium Talentum триває

Життя 3045

Державний секретар, відповідальний за національну політику Угорщини, Арпад Янош Потапі під час пресконференції в понеділок повідомив, що Програма підтримки молодих талантів у Карпатському басейні Collegium Talentum триватиме й цього навчального року.

Програма Collegium Talentum, яку забезпечує Державний секретаріат національної політики, на сьогодні є найповнішою системою допомоги талантам, що охоплює весь Карпатський басейн. Її основна мета – розвиток освіти представників закордонних регіонів: забезпечення викладацького, наукового та інтелектуального потенціалу. Щороку в програмі беруть участь близько 80 студентів-магістрів та докторів наук.

Арпад Янош Потапі нагадав, що Collegium Talentum почала діяти у 2011 році, з 2016-го її курирують Угорський університет Трансильванії та Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ. На сьогодні обсяг державної підтримки сягає 700 мільйонів форинтів, повідомив держсекретар.

Основною метою створення та функціонування програми є подальший розвиток взаємозв’язку в Карпатському басейні. На майбутнє можна впливати за допомогою студентів вищих навчальних закладів, оскільки через 20–30 років вони стануть угорськими лідерами Карпатського басейну, зазначив державний секретар з питань національної політики.

Він підкреслив, що освіта, культура та політична інституційна система нероздільні й важливо думати наперед щонайменше на 5–10 років.

На території Карпатського басейну 262 тисячі дітей та молодих людей повністю або частково отримують освіту угорською мовою. Зокрема це дошкільнята, школярі та студенти угорських вищих навчальних закладів. Кількість студентів вишів становить майже 15 тисяч, повідомив Арпад Янош Потапі. Він також зазначив, що за останні 10 років уряд Угорщини надав значну підтримку вищій освіті угорською мовою.

Ілдика Орос, голова закарпатського Стипендіального комітету програми, назвала ініціативу, яка пов’язує весь Карпатський басейн, вершиною розвитку талантів. Вона підкреслила, що ті, хто тут навчається, пізніше викладатимуть в університетах, визначаючи знання майбутніх поколінь.

Президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ також зазначила, що в навчанні дітей найважливіше, щоб була можливість продовжувати його. У цій сфері національна політика прогресує: після Програми оновлення дошкільних навчальних закладів почала діяти Програма оновлення середніх шкіл, наголосила Ілдика Орос.

Мартон Тонк, професійний керівник стипендіальної програми, голова сенату Угорського університету Трансильванії, повідомив, що цьогоріч у вступній кампанії Collegium Talentum узяли участь 146 молодих людей, головним чином із Трансильванії, які вивчають сільське господарство та технічні науки, водночас більшість представників із Воєводини мають педагогічну освіту.

Окрім професійного навчання, 80 студентів отримують індивідуальну підтримку талантів.

Тамаш Вайсбург, професійний керівник стипендіальної програми та віце-президент Національної наукової студентської ради, повідомив, що студенти мають скласти іспит з мови та відповідати високим професійним стандартам.

(MTI)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах