https://rx.ua
105524
08:46 5.092020

Дитсадки Виноградівщини отримали від ТУКЗ-КМКС засоби захисту. ФОТО

Життя 1324

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) продовжує акцію з підтримки відкриття дитячих садочків після карантину. 2 вересня засоби захисту, придбані за кошти, зібрані в рамках благодійної акції, яка була ініційована Товариством, отримали 8 садочків Виноградівського району, кожен на суму від 5 до 10 тисяч гривень.

Першою зупинкою благодійників стало село Теково. Представникам дошкільного навчального закладу маски, рукавички, дезінфектори вручила Діана Лідка, голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС. Директор садочка Валерія Гелетей розповіла, що заклад, який наразі відвідує 37 дітей, розпочав роботу з 1 вересня. За її словами, допомога надійшла вчасно, адже садочок не був повною мірою забезпечений усіма необхідними засобами захисту. А тепер їх вистачить надовго.

У садочку села Сасово вже повністю готові до прийому дітей. Наразі персонал чекає на рішення сільради, котра визначить дату відкриття. Директор дошкільного навчального закладу Тетяна Деяк подякувала за надану допомогу. Голова місцевого осередку села Чорнотисів Шандор Веспремі розповів, що в Сасові збільшується кількість угорців, торік у садочку почала функціонувати угорська група.

У селі Чорнотисів до занять в угорській групі повернеться 19 дітей. Директор дошкільного навчального закладу подякувала Товариству угорської культури Закарпаття за надану допомогу, адже, за її словами, вимоги високі, проте для їх дотримання садок не отримав потрібних засобів захисту від органів влади.

Персоналу дошкільного навчального закладу села Дюла допомогу передав очільник місцевого осередку ТУКЗ-КМКС, депутат Виноградівської райради Міклош Гевеші. Відкриття садочка, який відвідуватимуть 37 дітей, планують на 7 вересня. «Нам дуже потрібні ці засоби захисту, адже ми не маємо їх у достатній кількості», – підкреслила директор ДНЗ Моніка Кіш. Як зазначив Міклош Гевеші, відомо, що органи місцевого самоврядування перебувають у скрутній ситуації. «Із забезпеченням закладів необхідними засобами захисту виникають труднощі. Тому дуже дякуємо Товариству угорської культури Закарпаття», – наголосив він.

У навчально-виховний комплекс села Оклі допомогу доставив сільський голова Йожеф Оросі. За словами директора закладу Ноемі Бочкор, на відкриття садочка в селі чекають і діти, і дорослі. Вона також подякувала Благодійному фонду КМКС за надану допомогу.

У селі Неветленфолу через ремонт у навчально-виховному комплексі садочок працює не у звичному місці. «Ми розпочали роботу 1 вересня, – розповіла директор закладу Єва Ловас. – Діти чекали на відкриття з нетерпінням. Наразі садочок відвідують 25 вихованців».

Директор також висловила подяку за надану допомогу Товариству угорської культури Закарпаття. Найбільша потреба була в безконтактному термометрі, адже його вартість дуже висока.

У греко-католицький садок села Батар засоби захисту передала голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Ангела Степанюк. Директор закладу Зіта Удуд подякувала Товариству угорської культури Закарпаття за надану допомогу.

Усі згадані села входять до однієї сільської ради, яку очолює Йожеф Оросі. Три з перерахованих садочків перебувають на її балансі. Тому надана Товариством угорської культури Закарпаття допомога є суттєвою.

(jt/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне