https://rx.ua
105301
09:17 1.092020

Як у Рахові реставрували 200-річний іконостас

Життя 2399

Двісті років – саме стільки налічується іконостасу, що прикрашає Храм Успіння Пресвятої Богородиці в Рахові, що був збудований ще у 1792 році.

На жаль, за такий довгий час іконостас майже повністю зруйнувався – колись яскраві ікони потьмяніли, позолота на них відблискувала вже чорнотою, а що найгірше, дерев’яні елементи були критично знищені шашелем. У будь-яку хвилину іконостас міг просто розвалитися під власною вагою. Попередній експрес-аналіз показав, що іконостас найбільшої сакральної будівлі Рахова неможливо відновити, передає Rakhiv News.

Відновити не можна спалити

Деякі учасники церковної двадцятки наполягали старий іконостас спалити, та створити новий. Але настоятель храму Василь Носа переконав священників, що варто спробувати зберегти існуючий іконостас. Опісля священнослужителі почали разом шукати можливі варіанти реставрації та консультуватись. Завдання було одне: зберегти святиню, зберегти автентичність. А сучасні технології та інновації в цьому допомогли.

Реставрація тривалістю рік

Рік кропіткої праці – і саме на храмове свято Першого Непорочного Зачаття закарпатські майстри з Воловеччини під керівництвом Михайла Приймича успішно завершили реставрацію іконостасу. Михайло Приймич – доктор мистецтвознавства, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв долучився до справи відновлення історичного іконостасу.

Історія Царських воріт теж не менш цікава. Отець Василь Носа колись зберіг напівзгнилий і трухлявий витвір народного мистецтва, і не дав спалити його, як цього вимагає традиція. І ось Царські ворота засяяли новою красою, в комплекті з відновленим іконостасом.

Тепер церква Успіння Пресвятої Богородиці з реставрованим іконостасом, що має ще й історичну цінність, залишається справжньої окрасою міста Рахів.

Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне