https://rx.ua
105088
09:12 27.082020

День святого Іштвана та угорського державотворення відзначили на Хустщині. ФОТО

Життя 1818

«Усе не так, як було раніше», – ці слова однієї з угорських народних пісень стали гаслом виступу ансамблю народної музики «Шодро», який нещодавно відбувся під час танцювального вечора в селі Шаян.

З огляду на епідемічну ситуацію захід на подвір’ї гостьового дому Благодійного фонду «Вишково» провели у вузькому колі. Окрім ансамблю народної музики, перед присутніми виступили Закарпатський ансамбль народного танцю та актори з Берегова: Наталія Гал, Магдолна Ваш та Аттіла Ференці.

Співорганізатором вечора під відкритим небом став Благодійний фонд «Закарпатський обласний угорський драматичний театр». Вітаючи присутніх, його голова Едіна Шін наголосила, що після тривалої перерви через карантин виступів бракувало як акторам, так і глядачам. Саме тому до Дня святого Іштвана, національного свята угорського державотворення, у рамках Року національної єдності вирішили провести таких захід. Пані Шін також висловила сподівання, що буде нагода представити розмаїту програму й ширшому колу глядачів.

Меценатом дійства виступило Генеральне консульство Угорщини в м. Берегові. Від імені установи до присутніх звернувся консул Петер Ердеї. Дипломат відзначив професіоналізм гурту «Шодро» та акторів.

Затим слово передали очільнику Верхньотисянського регіонального осередку Товариства угорської культури Закарпаття Йожефу Шарі. Він зазначив, що з нагоди Року національної єдності було заплановано чимало культурних заходів, однак їх не провели через пандемію та карантин. «Відрадно, що, незважаючи на складнощі, угорській громаді все таки вдалося відзначити свято, хоча й не в традиційному форматі», – зазначив пан Шарі.

На вечорі були представлені народні танці та музика різних регіонів Карпатського басейну. Актори декламували патріотичні вірші й уривки з прози угорських авторів на тему любові до батьківщини, рідної землі.

Як зазначили на заході, хоча Тріанонський договір розшматував угорську землю, він посприяв розширенню простору, де присутня угорська духовність, не тільки на території Карпатського басейну, але й за її межами.

Вечір завершився запаленням великої ватри.

(eSe/Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне