https://rx.ua
104712
17:53 12.082020

Закарпатець Барнабаш Кейс отримав угорську відзнаку «За заслуги»

Життя 1861

Закарпатський історик, краєзнавець, викладач Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ отримав від президента Угорщини відзнаку «За заслуги» за роботу зі збереження традицій закарпатських угорців. Нагороду від імені глави держави 11 серпня вручив Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Матяш Сіладі в приміщенні Генконсульства.

«У рамках своєї діяльності пан Кейс оживляє наші національні традиції, прищеплює молодому поколінню любов до культури наших предків. Він опікується минулим та сучасним закарпатських угорців», – зазначив Генеральний консул, зачитуючи супроводжувальний лист до нагороди.

Барнабаш Кейс – справжній патріот свого краю, котрий дуже любить рідне село Шаланки, його багате минуле. Після закінчення історичного факультету Ужгородського державного університету (сьогодні Ужгородський національний університет) пропрацював один рік в археологічній лабораторії в обласному центрі та в створеному тоді Карпатському науково-дослідному інституті. Відтак повернувся в рідне село, де протягом 23 років був учителем Шаланківської середньої школи. З 2012-го викладає історію, етнографію та антропологію на кафедрі історії та соціальних наук у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ. У 2019 році захистив докторську дисертацію в Дебреценському університеті. Окрім викладання, занурився в суспільне життя: організовує табори, гурток стрільби з лука, шкільний музей, уроки живої історії на всій території області тощо. Для нього збереження традицій – це не лише самоціль чи хобі, а й педагогічний інструмент для просування та втілення в життя національної історії, підсилення національної свідомості молоді. Як етнограф досліджує традиційний селянський побут та культуру закарпатських угорців (будівництво, землеробство, одяг, декоративно-прикладне мистецтво тощо).

Барнабаш Кейс, у свою чергу, подякувавши за нагороду, зазначив, що разом із дружиною колись поставили собі за мету служити місцевій угорській громаді. «Важко говорити, я розчулився, отримавши нагороду. Дуже радий, приємно, коли твою роботу визнають. Це також надихає на подальші справи», – сказав журналістам краєзнавець.

Як наголосив голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович, відзначення діячів, котрі багато зробили для угорської нації, культури та освіти, високими державними нагородами підтверджує, що Угорщина не забуває про Закарпаття. «Барнабаш Кейс усе своє життя присвятив угорській освіті, науці та плеканню угорської культури. Той факт, що Угорщина приділяє увагу угорцям Закарпаття, надихає», – зазначив пан Брензович.

Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне