https://rx.ua
104213
22:44 24.072020

Головний санітарний лікар України проінспектував лікарні Закарпаття

Життя 6030

У п’ятницю, 24 липня, на Закарпаття із робочим візитом завітав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Робоча група відвідала три райони: Мукачівський, Берегівський та Воловецький. Відтак посадовець відвідав обласну інфекційну лікарню та поспілкувався з журналістами.

За словами лікаря, головна мета візиту – інспектування медзакладів, щодо надання допомоги хворим на коронавірус. 

– На Закарпатті плюс шість районних лікарень було включено до переліку закладів, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Тож нашим завданням було допомогти практично підготуватися цим лікарням, законтрактуватися із НСЗУ та отримати відповідне фінансування. Йдеться про 300% надбавок медичним працівникам та повну забезпеченість лікарськими засобами – наголосив Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар зазначив: фінансування надають незалежно від кількості пацієнтів, хворих на CoViD. А тому розмови про хибні діагнози на коронавірус задля додаткових виплат лікарям – безпідставні. 

Що стосується роботи дошкільних навчальних закладів, то Кабінет міністрів України дозволив відновити їх роботу. Та остаточне рішення, відкривати чи ні дитсадки – за регіональною комісією ТЕБ та НС відповідно до епідситуації у регіоні.

– Ми відмовилися від тотального загального карантину на території всієї держави, а запровадили адаптивний карантин, який із 1 серпня – розпочне працювати інакше, ніж було до цього впродовж останніх півтора місяці.

У чому інакшість? Якщо область п’ять днів поспіль буде перевищувати чотири загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення – і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності коронавірусної хвороби.

І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону. Червона – це найкритичніша, в якій закривається все, як у нас було в березні-квітні на території всієї держави, – наголосив Віктор Ляшко. – І якщо є червона зона, то він триває до того часу, доки внесок у загальну захворюваність в області не зменшується – і область не перейде у помаранчеву, жовту чи зелену. Коли три дні ми бачимо, що показник кращий, ми переводимо цей район в іншу зону.

За словами посадовців, якщо за кордоном здебільшого хворіли тільки люди похилого віку, то в Україні в зоні ризику також діти та вагітні жінки. Тож цим вразливим категоріям потрібно дуже уважно ставитися до свого здоров’я, мінімізувати контакти і дотримуватися карантину.

Варто зазначити, що нині робоча група відвідала три райони, а завтра планує навідатися в заклади охорони здоров’я Міжгірщини. 

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне