https://rx.ua
103941
12:05 16.072020

Міжнародний проєкт «Безпечні міста» презентували в Ужгороді

Життя 1850

Міжнародний проєкт «Безпечні міста» презентували в Ужгородській міській раді. Ужгород спільно із румунським містом-побратимом Сату-Маре із грудня 2019 року реалізовує спільний проєкт «Забезпечення громадської безпеки шляхом співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре».

Проєкт передбачав, зокрема і, проведення пресконференцій в Ужгороді та Сату-Маре за участю партнерів, однак через пандемію коронавірусу румунські колеги сьогодні не змогли долучитися.

Щодо власне проєкту, то він має на меті забезпечення громадської безпеки завдяки співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре. Окрім муніципалітетів двох міст, у проєкті задіяні патрульна поліція Закарпатської області, управління муніципальної варти Ужгородської міської ради, департамент муніципальної поліції Сату-Маре.

Заплановано впровадження новітніх технологій моніторингу – сучасних камер, високопродуктивних серверів, програмного забезпечення з можливістю розпізнавання облич, автомобільних номерів тощо. Зокрема, в Ужгороді закуплять 2 комп’ютери із програмним забезпеченням та 2 багатофункціональні монітори для роботи моніторингового центру, а також 20 камер відеоспостереження і сервер для збору, зберігання та опрацювання отриманої інформації. Відбудеться обмін досвідом між правоохоронцями і працівниками Ужгорода та Сату-Маре, розробка спільної методики забезпечення громадського порядку, технічне оснащення та запуск роботи центру моніторингу громадської безпеки в Ужгороді, на перспективу – створення спільної бази даних правопорушників для зменшення злочинних проявів і можливостей уникнення покарання шляхом перетину кордону.

Міський голова наголосив, що проект важливий і з погляду профілактики злочинності – правопорушники остерігатимуться, знаючи про камери, а також для розкриття вчинених злочинів. За словами Богдана Євстафійовича, вже налагоджена добра співпраця з правоохоронцями, працює спільна комісія, на якій приймають рішення щодо місць, де найефективніше встановлювати камери.

Функціональні системи моніторингу в Ужгороді та Сату-Маре будуть належати муніципалітетам, їхня подальша робота фінансуватиметься з міського бюджету Ужгорода та Сату-Маре в рамках існуючих місцевих бюджетних програм з перспективою розширення після закінчення проєкту.

Загальний бюджет проєкту: 109 874 євро, бюджет для нашого міста – 60 650 євро, 10% складе співфінансування із міського бюджету Ужгорода. Проєкт має бути реалізований до кінця цього року, але через пандемію може бути продовжений на півроку.

На сьогодні Ужгород бере участь у 7 грантових проєктах, які мають бути завершені у 2020-2022 роках із фінансуванням у майже 2 мільйони євро.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне